Seznam zájezdů

Botswana, Namíbie, Zimbabwe, č. 171003, poznávací zájezd 2017

poznávací zájezdy - Botswana, Chobe n.p. poznávací zájezdy - Botswana, baobab
poznávací zájezdy - Jihoafrická republika, Kimberley, Big Hole poznávací zájezdy - Namibie, Sossusvlei
...více fotek
...videa

Místo: Afrika, ..Jihoafrická republika, Botswana, Zimbabwe, Namibie
Termín: 03.10.2017 - 19.10.2017 (17 dní)
Cena: 116 900,- Kč
hotely, lodge, apartmány mikrobus letecky poznání pozorování zvěře 

 

Cena zahrnuje:
letecká doprava, doprava mikrobusem, ubytování ve stylových lodge a hotelích, vstupy do národních parků, víza do Zimbabwe a Namibie, průvodce, pojištění proti úpadku CK, cestovní připojištění a pojištění storna.
Cena nezahrnuje:

Stravu, volitelný výlet na Viktoriiny vodopády a plavbu lodí po řece Chobe.

Délka tras: letadlem 20 000 km, autem 4000 km, pěšky 3 x 5 km
Nástupní místo:            Praha
 • Jihoafrická republika, Namibie a Botswana pokrývají území o celkové rozloze 2,6 milionů km2. Rozkládají se na území sahajícím od mysu Dobré naděje až po severní okraj pouště Namib a po Krugerův park na východě. Téměř neuvěřitelné jsou zde rozdíly mezi klimatickými a vegetačními zónami, téměř nepředstavitelná je rozmanitost flóry a fauny, fascinující je etnická pestrost - žijí zde běloši, Indové a černoši nejrůznější národnosti a kmenové příslušnosti.
 • národní parky Chobe, Etosha, Namib, Skeleton Coast
 • Viktoriiny vodopády
 • nejvyšší duna na světě, křovácké malby
 • sloni, žirafy, hroši, antilopy, tuleni
Itinerář zájezdu
 • 1. den: odlet do Johannesburgu.
  2. – 7. den: Chobe N.P., Victoria Falls, Popa Falls. Národní park Chobe se vyznačuje mimořádně bohatými stavy divoké zvěře. Dostatek vody sem přivádí zejména řeka Chobe, lemovaná lesem, rozsáhlými porosty mopanů, úrodnými náplavovými nížinami a pánvemi. Až neskutečným zážitkem je plavba po této řece.
  Viktoriiny vodopády – misionář a cestovatel David Livingstone objevil pro Evropu vodopády v roce 1855 a pojmenoval je podle britské královny. Domorodcům, kteří zde žili již déle než 500 let, a arabským kupcům byly známy již dlouho předtím. V jazyce Makalolů, Livingstonových průvodců, se jmenují příznačně „Kouř, který hřmí“.
  V šířce 1 700 m se tu Zambezi řítí hluboko do úzké skalní propasti. Tvoří při tom obrovskou vodní oponu, jejíž opar je možné vidět až na 40 km daleko (období dešťů). První důkladný geologický průzkum vodopádů provedl roku 1884 dr. Emil Holub. Vodopády se rozkládají na území dvou států – Zambie a Zimbabwe.
  8. – 11. den: Největší meteorit na světě Hoba, vážící 50 tun. Etosha N.P. zaujímá plochu o něco větší než čtvrtina České republiky. Jméno znamená v jazyce Sanů „velké bílé místo“ a vztahuje se k třpytivě bílé solné a jílovité pánvi uprostřed rezervace, vzniklé před 2-10 miliony let vysušením velkého jezera. Národní park Etosha patří k nejkrásnějším africkým rezervacím a zároveň k nejbezpečnějším pro turisty.Byl založen již v roce 1907, ještě za německého koloniálního panství.
  12. den: Versteende Woud, Twyfelfontein. Zkamenělý les starý 250 miliónů let v zemi Damarů.
  Nejvýznamnější naleziště skalních maleb a rytin v jižní Africe, starých 3000-4000 let.
  13. den: Skeleton Coast, Swakopmund. Poušť Namib se rozprostírá podél celého pobřeží Namibie o celkové délce asi 2000 km, od Jihoafrické republiky až po Angolu.Široká je 50 – 150 km a pokrývá asi 15 % plochy celézemě. Ročně zde spadne pouze kolem 20 mm srážek. Namib je tak jednou z nejsušších pouštních krajin na světě. Přesto zde pravidelně vznikají pobřežní mlhy, které se často válejí až 60 km do vnitrozemí. Toto neobvyklé divadlo způsobuje chladný příbřežní Benguelský proud. Chladný vlhký vítr, který od něj vane, se totiž nad pouštísetkává s horkým vnitrozemským vzduchem. Swakopmund – „nejjižnější německé mořské lázně“. Při procházce největším a nejlépe zachovalým souboremkoloniální architektury v Africe máte pocit, že jste se ocitli zpět v době vilémovského Německa, kdy město vzniklo. Většina ulic a domů zde má nejen německé jméno, ale také tak vypadají. V lékárně nebo u holiče se mluví německy, v kavárnách a restauracích dostanete ovarové koleno se zelím nebo schwarzwaldský třešňový dort.
  14. – 15. den: Namib Naukluft Park. 300 m vysoké duny, nádherné scenérie.
  16. - 17. den: Odlet z hlavního města Namibie. Hlavní město Namibie Windhoek ležící v nadmořské výšce 1656 m, světové a maloměstské zároveň, centrum hospodářství, kultury, vzdělávání, dopravy a turistiky. Návrat domů.
Mapa zájezdu