Seznam zájezdů

Jihoafrická republika - Dubaj, č. 160220, poznávací zájezd 2016

...více fotek

Místo: Afrika, ..Jihoafrická republika
Termín: 20.02.2016 - 05.03.2016 (15 dní)
Cena: 78 600,-
hotely, lodge, apartmány mikrobus letecky turistika poznání pozorování zvěře 

Poznejte „Svět v jedné zemi", úchvatnou Jihoafrickou republiku. Utečte před evropskou zimou a užijte si afrického léta. Poznejte jak neopakovatelně voní a chutná Afrika..

 

Odletové místo: Vídeň
 Délka tras: letadlem 20 000 km, autem 1 600 km, pěšky 3 x 5 km
Cena zahrnuje: letecká doprava, doprava po JAR mikrobusem, ubytování ve vybavených apartmánech a hotelích, vstupy do národních parků, český průvodce, inf. materiály, pojištění proti úpadku CK, zdravotní pojištění a pojištění storna
Cena nezahrnuje: stravu, individuální vstupy
Itinerář zájezdu

 

1. - 4.den: Praha (Vídeň) - Dubaj - Johannesburg. 

Odlet přes celou Afriku do Johannesburgu. Dvoudenní pobyt v Dubaji.

 

Po nočním přeletu přistaneme v Johannesburgu a přivítá nás africké sluníčko. Přejezd cca 3 hodiny autem zajímavou krajinou severozápadní provincie do Národního parku Pilanesberg v blízkosti Sun City. Ubytujeme se v apartmánových domcích. Po příjemné koupeli v místním bazénu se můžeme těšit na večeři ve zdejší výborné restauraci. Národní park Pilanesberg Jádrem parku je obrovský kráter, který vznikl erupcí sopky před 1200 miliony let. Pilanesberg je jedním z největších sopečných komplexů tohoto druhu na světě. Krása Pilanesbergu se odráží v jeho centrálním jezeru – Mankwe Dam. Během času vymodelovaly vítr a voda nádhernou krajinu se skalními sceneriemi, otevřenými pastvinami, zalesněnými údolími a houštím. Návštěvnicí mají spoustu možností seznámit se s krásami tohoto parku. Je zde téměř 200 km vynikajících cest pro individuální a organizované výlety a profesionální průvodci, kteří Vás mohou doprovázet parkem. Početné posedy a malebné místa pro pikniky umožňují získat také zážitky "out-of-car".

5.den: Národní park Pilanesberg.

Brzy ráno vyrazíme na Safari v národním parku Pilanesberg. Poprvé během pobytu v Jižní Africe budete mít s trochou štěstí možnost spatřit celou velkou africkou pětku (slon, nosorožec, buvol, lev a leopard) a k tomu hrochy, žirafy,  zebry, antilopy i velmi různorodý ptačí svět. Pojedeme co nejpomaleji a budeme si užívat panenské divočiny, vzácných afrických zvířat a zcela nových zvuků a vůní.

Park vznikl v sedmdesátých letech na území 55.000 hektarů, které původně obývali Tswanové a to díky monumentální Operaci Genesis. Během ní sem byla dovezena vzácná zvířata z celé Afriky.

6. - 8.den: KwaZulu Natal – nejafričtější provincie Jihoafrické republiky Dračí hory – uKhahlamba/Drakensberg Park - Národní park Cathedral Peak

Po 7 – 8 hodinovém přejezdu z Pilanesbergu přes hlavní město Jihoafrické republiky ,Pretorii, přijedeme do Dračích hor na hranicích Lesotha.

Zde pod vysokým horským hřebenem Dračích hor, podnikneme procházku k krásným vodopádům.

V Dračích horách je největší koncentrace sanských petroglyfů na světě. V bezprostřední blízkosti hor nejsou žádná větší města ani vesnice. Možná spatříte i obrovského dravce orlosupa bradatého, který kromě dračích hor žije pouze v Himalájích a pohoří Maluti.

9. - 11.den: Národní park Cape Agulhas, Ceres

Z Durbanu přeletíme do Kapského města a přesuneme se jihivýchodním směrem..Magickým nejjižnějším bodem celého afrického kontinentu je Střelkový mys (Cape Agulhas). Je zároveň hranicí mezi Atlantickým a Indickým oceánem. Národní park Agulhas má za cíl chránit více než 2000 unikátních rostlin, podmořských a pobřežních živočichů. Pobřeží kolem střelkového mysu patří k těm nejzákeřnějším v celé Africe. V okolních vodách je pohřbeno kolem 250 lodí a 2500 námořníků, kteří zde v historii stroskotali. Na místě Vás zcela jistě osloví magické světlo a hukot oceánu. Tůňky a jejich odlesky, neustále se měnící barva oblohy, žluto červené skály a pohled za horizont oceánu na jehož konci ve vzdálenosti téměř 7000 mil je již jen Antarktida. Je to místo, které je potřeba vidět a zaznamenat.

Zdejší mohutný červeno bílý maják Agulhas byl postaven v roce 1849 a patří k nejstarším v Jižní Africe. Prakticky až k majáku je nalepena zajímavá nejjižnější africká osada L´Agulhas. Je zde jedna kvalitní restaurace s rybími specialitami, malý obchůdek a několik starších staveb kolem maličkého muzea rybářství. Amatérští rybáři budou jistě s obdivem pozorovat místní drsňáky, kteří stojí s obrovskými pruty po pás mezi skalami a vytahují z vod indického oceánu kapitální kousky.

Přejedeme do oblasti vyhlášených jihoafrických vinic...

12.den: Cape Town - Jedno z nejhezčích a nejromantičtějších měst na světě

Vrátíme se zpět do Kapského města pod Stolovou horu, slavný symbol Kapského města. Kapské město a okolí nabízí nepřeberné množství kvalitních výletů za přírodními krásami, sportem a zábavou. Město a celý Kapský poloostrov jsou výjimečně krásným územím. Kolem města se táhnou nádherné pláže v délce 150 kilometrů. Budeme se snažit ukázat vám během posledních dvou a půl dnů naší cesty po Jihoafrické republice to nejzajímavější z kapského poloostrova.

Ze stolové hory budeme mít jako na dlani celý Kapský poloostrov až za obzor k Mysu dobré naděje. Výhled na atlantské pobřeží, pobřeží Falešného zálivu , Dvanáct apoštolů a Robben Island, Na kterém strávil Nelson Mandela téměř 20 let. Kdo si bude chtít zvýšit adrenalin na maximum, může si slanit 1000 metrů kolmo dolů na nejvyšší komerčně využívané stěně na světě. Na stolovce si na terase zdejší restaurace dáme lehký oběd a drink.

13.den: Cape Town, Národní park Cape Peninsula , Cape Point , Mys dobré naděje

Poslední den v Africe bude opět nabitý zážitky. Ráno alespoň na chvíli je možné navštívit největší africkou tržnici s neopakovatelnou atmosférou na Green Pointu. Za rozumné peníze se zde dají nakoupit zajímavé suvenýry. Další cesta povede pod Lví Hlavou a podél See Pointu.Možná uvidíme i pověstnou oblačnou čepici nad Stolovou horou. Budeme projíždět podél zátok s nádhernými písečnými plážemi na jejichž okrajích jsou velká skaliska. Přes elitní čtvrť Clifton Beach dojedeme na Camps beach,s nejluxusnějšími penziony a proslulou písečnou „First Beach“. Projedeme čtvrt Camps Bay s nejdražšími africkými pozemky a neuvěřitelnými výhledy na Atlantik. Poté se zastavíme na vyhlídce nad Hout Bay a vjedeme na jednu z nejkrásnějších pobřežních cest na celém světě Chapmans Peak Drive. Z horských serpentin vjedeme do údolí a klidné osady Nordhoek Beach. Zdejší pláž je ideální na procházky a jízdu na koni. Přesuneme se k pobřeží Falešného zálivu a přes Muizenberg, jehož proslulou pláž vyhledávají nejlepší surfaři a kiteboardisté. Ve dvacátých letech minulého století zde pravidelně surfovala Agatha Christie. Projedeme Simon´s Townem, ve kterém je hlavní Jihoafrická námořní základna. Odtud je to již kousek k unikátní pláži Boulders Beach. Je to jediné místo na světě, kde se můžeme vykoupat v nádherné písečné zátoce mezi obrovskými balvany spolu s veselými tučňáky brýlovými.Po Boulders bude následovat několik nádherných výhledů a vstup do Table Mountain National Parku. Kapský poloostrov je unikátním místem. Na ploše menší než 500 kilometrů čtverečních roste téměř 2.300 rostlinných druhů. Je to dvakrát tolik než ve Velké Británii.

Z parkoviště obleženého paviány u restaurace „Two Oceans“ se vydáme na zhruba dvouhodinovou procházku k Mysu dobré naděje a zpět. Hustým fynbosem budeme ostře klesat. Projdeme nad jedinečnou písečnou pláží s obrovskými vlnami „Diaz Beach“ až na špici vysoké skály nad Mysem dobré naděje. Na tomto výjimečném místě budeme pozorovat široké hradby vln oceánu jak se tříští o pobřeží kolem mysu. Po prudce se svažující stezce se spustíme až k označení Mysu. Cestou se seznámíme s roztomilým Damanem Kapským. V předvečer se vrátíme do Kapského města, zastavíme se v turisty vyhledávaném Waterfrontu.

14. - 15.den: Odlet z Cape Town, přílet do Evropy