Seznam zájezdů

VÝSTUP NA KILIMANDŽÁRO, č. 190624,poznávací zájezd, turistika 2019

Kilimandžáro KIlimandžáro
Kilimandžáro Kilimandžáro
...více fotek

Místo: Afrika, ..Tanzánie
Termín: 24.06.2019 - 02.07.2019 (9 dní)
Cena: 69 900,- Kč
vybavené kempy v místních stanech autobusy, vlaky, místní doprava letecky turistika poznání 

Báječný treking s výstupem na střechu Afriky - Kilimandžáro. Putování savanou, džunglí, po kamenitých pláních a sopečných kráterech s vyhlídkou na ledovce na rovníku. Překrásné scenérie Velké příkopové propadliny. Safari v nejznámějších národních parcích - Serengeti a Ngorongoro s neuvěřitelnou spoustou zvířat. Domorodé kmeny kouzelných Masajů.

Délka tras: letadlem 10 000 km, autem a místní dopravou 200 km, pěšky 80 km
Počasí: vzduch (-3) 5 - 30 °C
Odletové místo: Praha (Vídeň)

Cena zahrnuje:

 

 

Cena nezahrnuje:

letecká doprava, místní doprava, český průvodce, pojištění CK proti úpadku, cestovní pojištění a pojištění storna, informační materiály.

výstup Kilimandžáro: výlet 6 nocí/7 dní, 6x plná penze, ubytování v místních stanech, nosiči, průvodce, kuchař, povolení.

spropitné místním průvodcům - cca 120 USD, víza - 50 USD, stravu (mimo uvedenou), vysokohorské pojištění.

 

Itinerář zájezdu

1. den: Praha – Kilimandžáro

2. - 8. den: výstup Kilimandžáro

Přes Moshi ke Kilimandžáru (5 895 m) – nejvyšší samostatně stojící hora světa. Sedmidenní výstup na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro Uhuru – využijeme o něco delší, ale pozvolnější a asi nejkrásnější výstupovou trasu Mačame, která umožní optimální aklimatizaci a výrazně zvyšuje šanci na zdolání vrcholu - půjdeme deštným pralesem, poté se dominantním prvkem krajiny stanou starčeky a lobélie, ve vrcholových partiích nás čekají skály a sněhová pole (na vrcholu Kilimandžára je ledovec, který však zřejmě během následujících let či desetiletí zmizí!).

9. den: Kilimandžáro - Praha