Seznam zájezdů

Fotoexpedice Bangladéš, č. 150803, fotoexpedice 2015


Místo: Asie, ..Bangladéš
Termín: 08.03.2015 - 25.03.2015 (18 dní)
Cena: 49 490,- Kč
hostely, levnější ubytování autobusy, vlaky, místní doprava letecky trajekt, loď poznání pozorování zvěře 

 

Délka tras: letecky 17 000km, místní doprava 1800 km, pěšky 6x 5 - 12 km (volitelně)
Počasí:

vzduch 23 - 3°C 

Odlet: Praha 

Cena zahrnuje:

 

 

 

Cena nezahrnuje:

letenka Praha - Mandalaj, Rangůn - Praha (včetně poplatků), vízum a jeho vyřízení, veškerá pozemní doprava (rikše, taxi, bus, mikrobus, loďky), 1x celodenní plavba kolesovým parníkem Dháka - Khulna, plavba + permit do NP Sundarbans, výlet po jezeře Kaptai, 15x hotel (většinou dvoulůžkové pokoje), zákonné pojištění CK proti úpadku, český průvodce

vstupy do jednotlivých památek (cca 60 USD),  strava (cca 10 USD/den), cestovní pojištění (povinné)

 

Možnost spojení Fotoexpedice Holi a Fotoexpedice Bangladéš č. 1502251 v jednu unikátní 29ti denní výpravu za fotografiemi. 

Termín: 25.2. - 25.3. 2014

Cena: 59 900,- Kč

Itinerář zájezdu

 

1. - 2.den: Praha - Dháka. Let do hlavního města Bangladéše, ale i všech rikšů světa (na 400000!).

 

3. – 4. den:Hlavní město Dháka. Fotografování na řece, u řeky - nepředstavitelné množství lodí, loděk a lodiček. Dílny u řeky Buriganga, kde se staví či přestavují a rekonstruují lodě. Fotografování života kolem železnice procházející městem.

 

5. – 6. den: Dháka - N.P. Sundarbans.Plavba přes  Čándpur a Barisal do Khulny koloniálním kolesovým parníkem Rocket (v kajutách 1. Třídy). Cesta úzkými kanály řek Meghna, Madhumati a Tetulia. 

Jednodenní výlet lodí do nitra delty největším mangrovovým pralesem na světě do národního parku Sundarbans: říční delfíni, krokodýli, opice i největší populace bengálských tygrů na světě. Návštěva neobvyklé Vesnice prostitutek na břehu řeky.

Autobusem zpět do Dháky, trajekty přes nejširší ramena delty Brahmaputry.

 

7. – 8. den:Dháka – Sylhet – Džaflong. Busem do severovýchodní části země. Primitivní těžba kamenů (v Bangladéši téměř vzácný stavební materiál) a písku v hraniční řece a jejím okolí. Fotografování této neobyčejné činnosti na řece. Zároveň je to výletní místo pro obyvatele Sylhetu.

 

9. - 10.den:Džaflong – Šrímangal. Čajové centrum Bangladéše v nejmalebnější části země. Netypicky bangladéšská zvlněná krajina fotogenických čajových plantáží. NP Lowacherra (uvidíme gibony?).

 

11. – 14. den: Šrímangal - Čitagong - Kaptai.Přesun do přístavu Čitagong. Výprava za menšinovými etniky Čakma, Mru, Mizo, Mohu a Kuki žijícími v horách kolem jezera Kaptai. Plavba loďkou po vesničkách na březích jezera, návštěva bambusových buddhistických svatyní. Buddhistický klášter Čitmorong.

 

15. - 16. den: Kaptai – Dháka. Sonargaon– bývalé hlavní město. Návštěva některé ze stovek cihelen, Buriganga.

Případně Shankharia bazar, starobylé domy s dílničkami (šperky z lastur), či mešita Sitara s nádhernými mozaikami, mughalská pevnost Lalbagh.

 

17. – 18. den: Dháka - Praha. Odlet domů.