Seznam zájezdů

Barma - země zlatých chrámů a milých obyvatel, č. 160125, poznávací zájezd 2016


Místo: Asie, ..Barma
Termín: 25.01.2016 - 11.02.2016 (18 dní)
Cena: 55 900,- Kč
hostely, levnější ubytování snídaně autobusy, vlaky, místní doprava letecky poznání 

 

Délka tras: letecky 18 000km, místní doprava 2000 km, pěšky téměř každý den 5-12 km 

Počasí:

vzduch 28 - 32°C 

Odlet: Praha (Vídeň)

Cena zahrnuje:

 

 

 

Cena nezahrnuje:

letenka Praha - Mandalaj, Rangún - Praha (včetně poplatků), 2x přelet v prodloužení (Rangún - Sittwe a Thandwe - Rangún), vízum a jeho vyřízení, noční autobus na sezení, 1x celodenní loď po Iravádí, mikrobusy, výlet po jezeře Inle, rikši, taxi, bus, 14x hotel se snídaní  (+ 8x v prodloužení), zákonné pojištění CK proti úpadku, český průvodce.

 

vstupy do jednotlivých památek (cca 100 USD), odletová taxa z Rangúnu (cca 10 USD), let balonem( cca 300 USD),  strava mimo snídaně (cca 10 USD/den), cestovní pojištění (povinné), spropitné.

Prodloužený termín: 25.1. - 19.2. 2016. Cena: 69 900,- Kč

Itinerář zájezdu

 

1.- 4. den: Praha – Mandalaj. Mandalaj: Prohlídka chrámu Mahamuni s jednou z nejuctívanějších barmských soch Budhy pokrytou 15 cm silnou vrstvou zlatých plátků a řemeslných dílen zlatotepců a hedvábníků. Dále prohlídka zlatého kláštera Shwenandaw s pozoruhodnými dřevořezbami, pagody Kuthodaw, jež je známa jako největší kniha na světě s kamennými deskami, na nichž je zapsán celý buddhistický kánon. Západ slunce na Mandalajské hoře s panoramatickým pohledem na řeku Iravádí.   

5. den: Celodenní výlet do města Monywa pagoda Thanbodday s půl milionem vyobrazení Buddhy, 90 m dlouhý ležící Buddha, přes 130 m vysoký stojící Buddha; pagoda Aung Setkya.

6. den: Mandalaj a okolí: celodenní výlet po okolí s krátkou plavbou po Iravádí do Mingunu – pozůstatky největší pagody na světě (zamýšlená výška 150 m), největší funkční zavěšený zvon na světě (90 tun); dále do někdejších hlavních měst Amarapury a Sagaingu. Amarapura se slavným 1,2 km dlouhým mostem z týkového dřeva - navštívíme největší barmský buddhistický klášter Mahagandayon, ve kterém žije v současnosti přes tisíc mnichů, a manufakturu na zpracování hedvábí. V Sagaingu, náboženském centru Barmy s třemi tisíci mnichy a stovkou meditačních center zas budeme obdivovat 600 bíle omítnutých pagod a klášterů, podvečerní Setkya

7. den: Mandalaj – Bagan: svítání na Iravádí – brzy ráno nalodění a celodenní plavba po Iravádí do města Bagan.

8. den: Bagan – staré královské město s více než 2000 pagodami, chrámy a svatyněmi z 11.–13. stol.: okruh s prohlídkou pagod Shwezigon, chrámu Mabuna, chrámu Thathuinnyu a chrámu Dhammayangui, Ananda Patho nebo jiných a dalších z mnoha, návštěva dílny lakérů nádobí; pohled z některé z pagod na západ slunce nad Baganem.

9. den: Bagan: Možnost prohlídky stovek chrámů v okolí, odpočinek u řeky nebo projížďky na kole nebo kočárem taženým koníky, pro odvážné možnost vyhlídkového letu balonem nad Baganem.

10. den: Bagan – Mt. Popa – Kalaw: cesta barmským venkovem se zastávkou u vulkanického suku Mt. Popa, jehož vrcholek je uctíván jako příbytek tradičních duchů, a je ozdoben pozoruhodnou skrumáží chrámů, pagod a svatyní. Tyčí se 737 m nad planinou – výstup na vrchol odměněný úžasným výhledem do krajiny; večer příjezd do Kalaw.

11. - 12. den: Kalaw – Pindaya: celodenní nenáročný pěší výlet do horských vesniček národnostních menšin Palaung a Pa-O. Krasový jeskynní komplex s více než 8500 postavami Buddhy z alabastru, týku, mramoru a dalších materiálů. 

13. den: Pindaya – Inle: přesun k jezeru Inle

14. den: Jezero Inle: plavba loďkou po horském jezeře (875 m n.m.) – plovoucí trhy a zahrady, rybáři pádlující nohama, prohlídka vesnice Indein s komplexem svatyní a stúp nad vesnicí a krásným výhledem na jezero.

15. – 17. den: Jezero Inle – Rangún: Přejezd do Rangúnu. Rangún: Prohlídka bývalého hlavního města Myanmaru s jeho kosmopolitním obyvatelstvem – návštěva křesťanského kostela, židovské synagogy, mešity, hinduistického chrámu a pochopitelně barmský nejpřednější buddhistický chrám – zlatá 98 m vysoká pagoda Shwedagon. Nákupy hedvábných  a batikovaných látek, rubínových či safírových šperků, neuvěřitelně levného třtinového rumu, praktických věcí z teakového dřeva, obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi; možnost návštěvy trhu Bogyoke Aung San úžasné panoptikum barmského života. Odlet domů.

Prodloužená varianta:

17. – 18. den. Rangún – Sittwe. Přelet do Sittwe, prohlídka města s vyhlášeným trhem

19. - 21. den: Lodí do ztraceného města Mrauk U. Mrauk U, město utopené v zelené džungli Arakánského pohoří. Desítky svatyní naprosto odlišného stavebního slohu než v Baganu, ale i živé domorodé vesničky, vesnický trh a kouzelné západy a východy slunce z místních horských vrcholků. Plavba po řece do domorodých vesniček národa Chin, jejichž ženy si v nedávné minulosti tetovaly tváře.

22. den: Plavba zeSittwe zpět doTaungkoku.

23. – 24. den:  Přelet do Rangúnu, výlet do Kyaiktiyo, světoznámý pozlacený posvátný viklan, opředený mnoha pověstmi. Cestou návštěva historického města Bago s prohlídkou pagody Shwemawdaw a ležícího Buddhy v Shwet halyaung. Nocleh v Kyaiktiyo

25. – 26. den: Kyaiktiyo – Rangún – Praha