Seznam zájezdů

Dobrodružství na ostrově Palawan, č.140401, poznávací zájezd 2014


Místo: Asie, ..Filipíny
Termín: 01.04.2014 - 13.04.2014 (13 dní)
Cena: 45 900,- Kč
hostely, levnější ubytování autobusy, vlaky, místní doprava motorka letecky trajekt, loď poznání 

 

Říká se, že Palawan je jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě. Osedlejte motocykl, naskočte do kajaku a poznejte jej s námi...

 

Hlavní atrakce zájezdu: Jeepney - zkrášlená modifikace amerického Jeepu, nejstarší čínská čtvrť na světě, Puerto Princesa a jeho maloměstská atmosféra, bezstarostná jízda v exotickém prostředí na lehkém motocyklu, plavba na podzemní řece, jež je zanesená ve světovém dědictví UNESCO, pláž Sabang Beach a její džungle, kempování, šnorchlování a jízda na kajaku mezi ostrovy a lagunami úžasného Bacuit Bay

Délka tras: letadlem 21 000 km, místní dopravou 500 km
Počasí: vzduch 27 °C, slunečno
Nástupní místo: Praha
Cena zahrnuje: letecká doprava Praha - Manila - Praha a Manila - Puberto Princesa - Manila (včetně letištních poplatků),transfery z a na letiště (taxi či motorovou tříkolkou), pronájem motocyklu pro cestu Puerto Princesa – Sabang Beach - El Nido a zpět (kromě paliva) nebo alternativní dopravu, exkurze spojená s návštěvou China Town a Intramuros v Manile veřejnou dopravou dle itineráře. Dvoudenní expedice na lodi a kajaku v Bacuit Bay (včetně kajakového, kempinkového vybavení a stravy),10x ubytování ve dvou-lůžkových pokojích v penzionech, bungalovech, včetně jedné noci kempování pod stany (expedice v Bacuit Bay) dle itineráře, snídaně v Puerto Princesa, pojištění proti úpadku CK, cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu, český průvodce, informační materiály. 
Cena nezahrnuje: Stravu (není-li uvedeno jinak), fakultativní výlety, vstupné do památek či národních parků, benzín do motocyklu.
Itinerář zájezdu

1.-2. den: Praha - Manila: Přílet do Manily. Možnost prohlídky města, obchody, bary. Odpočinek.

3.den: Manila: Exkurze do nejstarší čínské čtvrti (China Town) na světě unikátními autobusy veřejné hromadné dopravy - "jeepney", což jsou vlastně extravagantně zdobená vozidla zhotovená podle předlohy amerických vojenských džípů. Možnost nakupování. Přesud do španělské koloniální čtvrti Intramuros.

4. den: Manila - Puerto Princesa: Odlet z Manily do města Puerto Princesa na ostrově Palawan. Možnost prohlídky města a okolí. Volný čas.

5. den: Puerto Princesa- Sabang Beach: Pronájem lehkých terénních motocyklů (s poloautomatickým řazením rychlosti) a jízda venkovem ostrova Palawan s měrem k vesniččce a pláži zvané Sabang Beach - předchozí zkušenost s řízením alespoň malého motocyklu nutná. Doba cesty cca 2,5 hod. V případě potřeby, alternativní způsob dopravy autobusem nebo najatou dodávkou je k dispozici. Odpočinek na pláži.

6. den:  Sabang Beach: Fakultativní výlet na lodi na úžasné podzemní řece (Underground River), která je po právu na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Cestou zpět na pláž Sabang Beach se lze v případě zájmu vydat pěšky přes deštný prales po vyznačených stezkách, s velkou pravděpodobností zahlédnutí opic a další místní fauny. Odpočinek na pláži.

7. den: Sabang Beach - El Nido: Pokračování jízdy na motocyklech ze sabang Beach bujnou přírodou a venkovem směrem k malebnému El Nido s nádhernými výhledy. Předpokládá se dobrá fyzická kondice a výdrž. Cesta trvá 8-11 hodin. V případě potřeby, alternativní způsob dopravy autobusem nebo najatou dodávkou je k dispozici. Cesta dodávkou pak trvá 6-8 hodin. Během cesty lze volitelně navštívit několik zajímavých míst. Odpočinek.

8. den: El Nido - Bacuit Bay: Začátek dvoudenní výpravy na kajaku a na tradiční motorové lodi k vápencovým ostrovům a ostrůvkům scénického souostroví Bacuit Bay. Celá tato výprava může být alternativně uskutečněna výhradně jen na kajaku. Cena této expedice obvykle zahrnuje čerstvé jídlo připravované na místě (většinou ryba a jiné dary moře) a balenou pitnou vodou. Prozkoumání ostrovů, jejich pláží a modrých lagun na mořském kajaku nebo na motorové lodi. Návštěva ostrova Cadlao Island a Ubung Bay vhodný pro šnorchlování. Oběd a odpočinek na ostrově Helicopter Island. Odpoledne se vydáme směrem k ostrovu Miniloc Island a k jeho velké a malé laguně (Small Lagoon a Big Lagoon). Konec dne nás zastihne v laguně Secret Lagoon. Večeře a na noc se připravíme na jednom z blízkých ostrovů. Odpočinek. Kempování pod stany na jednom z ostrovů.

9. den: Bacuit  Bay - El Niido: Prozkoumání dalších ostrovů a zákoutí unikátního souostroví Bacuit Bay. Po snídani se přesuneme směrem k ostrovu Snake Island. Oběd si vychutnáme na pláži Butterfly Beach. Odpoledne se na cestě zpět do El Nida zastavíme a případně zašnorchlujeme kolem ostrova Lagen Island. Návrat zpět do El Nida. Odpočinek. V případě zájmu výlet do okolí El Nida.

10. den: El Nido - Puerto Princesa: Odjezd na motocyklech z města El Nido zpět směrem do Puerto Princessa - předpokládá se zkušenost s řízením alespon malého motocyklu, dobrá fyzická kondice a výdrž. Alternativní doprava autobusem či najatou dodávkou. Cesta trvá 8-12 hodin. Vrácení motocyklů. Odpočinek.

11. den: Puerto Princessa - Manila: Odlet z Puerto Princesa do Manily letadlem. Odpočinek, volný čas.

12. - 13. den: Manila - Praha: Letecky zpět do Prahy