Seznam zájezdů

Fotoexpedice pestré Indie - BAREVNÝ SVÁTEK HOLI A SIKHSKÁ SLAVNOST HOLA MOHÁLA, č. 180221, fotoexpedice 2018


Místo: Asie, Indie
Termín: 21.02.2018 - 04.03.2018 (12 dní)
Cena: 46 900,- Kč
hostely, levnější ubytování autobusy, vlaky, místní doprava mikrobus terénní auto letecky poznání 

Staňte se svědky bouřlivých oslav a nejbizarnějších svátků světa. Zažijte nejbarevnější Holi v pestré Indii! Oslava příchodu jara, vítězství dobra nad zlem. Lidé se smějí, odpouštějí si a přejí „šťastný svátek Holi“. Zvesela prožijeme i Sikhskou slavnost Hola Mohála. Tradičně odění Sikhové, bohatý program. Jízda na koních, přehlídka bojových umění. Z akce přivezete parádní zážitky i fotky. Fotograf a zkušený průvodce Honza Košťál ochotně poradí s focením. Navštívíte místa, kam turisté běžně nejezdí. Šance i na unikátního lva indického! 

   

Cena zahrnuje:

Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Veškerá doprava - pronajatá vozidla. 2x noční lehátkový vlak.Ubytování v hotelech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.V prodloužení navíc přelet Díllí – Ahmedabád – Díllí, safari v džípu 2x. Český průvodce. Místní průvodci dle potřeb. Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje: Online vízum do Indie 1 250 Kč. Odletové taxy cca 20 USD. Vstupné do památek. Stravování. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 900 Kč (12 dní) / 7 400 Kč (21 dní).

Možnost prodloužení o Gudžarát v termínu 21.2. - 23.3. 2018. Cena: 79 500,- Kč (1802211).

 

Zájezd ve spolupráci s CK Livingstone.

Itinerář zájezdu

1.den: Letecky do INDIE.

2.den: Přílet do hlavního města Díllí. Odjezd přes rodiště Krišny Mathuru do Vrindavanu.

3.den: Vesnice Barsana, kde pohádkové fotografování začíná. Lathmar Holi v uličkách a hlavním chrámu. Nejbarevnější hinduistický svátek světa – nic podobného jste nezažili. Barvy se střídají, ale dnes nevyvázneme jinak než nejčervenější. Dramatické fotografie barevného „masakru“. Sem chodil Krišna za Rádhou a mazal ji barevným práškem. Posype nás rudým práškem sám „Velký guru“?

4.den: Další barevné slavnosti ve vsi Nandgaon. Sem chodila Rádha, aby oplatila Krišnovi pomazání barvami. Zpívající muži v chrámu jsou zasypáváni sprškou barevných prášků a zkrápěni posvátným lektvarem. Barevní sádhuové. Místní krasavice v sárí bambusovými holemi tlučou muže přicházející z Barsany, ti se chrání koženými štíty. Taneční kreace a divoké bubnování. Která barva zvítězí dnes?

5.-7.den: Holive Vrindavanu, centrum dění v chrámu Banke Bihari. Velká chrámová slavnost. Květinová sprška, masa lidí touží po posvátném lektvaru a božstvech. Strhující atmosféra květinové spršky. Růžové spřežení s malým Krišnou na trůnu. Rozesmátá ves Gokul na břehu Jamuny s další verzí Holi. Krišna zde prožil dětství. Průvod uličkami, malí Krišnové v oranžovém. Výprask bambusy. Barevný oltář pod otevřeným nebem. Vynikající indická kuchyně.

8.den: Vrindavan a Banke Bihari a město Mathura na Jamuně. Plavba loďkou podél 25 ghátů. Višramův ghát, na kterém po zabití tyranského krále Kansy před 3500 léty odpočíval Krišna. Večerní ohnivý obřad na oslavu bohyně Matky JamunyÁrti.Barevný chrám Dwarkadiš. Brána do starého města „Holi Gate“. Božský jogurtový nápoj lassi. Putování do Díllí. Přejezd nočním lehátkovým vlakem do Pandžábu.

9.-10.den: Anandpur Sáhib a obří sikhská slavnost Hola Mohála. Tradičně odění Sikhové, jízda na koních, přehlídka bojových umění, svátečně nazdobení sloni i koně. Tisíce barevných poutníků táboří kolem městečka. Fotogenické formace a největší turbany světa. Divocí Sikhové na rozvážných slonech. Bláznivá jízda jezdce i na čtyřech koních současně. Obří jídelny pro příchozí. Obrovské kotle kuchyní. Šílená jízda motorek i aut ve „studni smrti“. Přejezd nočním lehátkovým vlakem do Díllí.

11.den: Prohlídka hlavního města Díllí.Monumentální mešity, pevnosti, paláce.Labyrint uliček starého Díllí. Páteční mešita je největší v Indii, pojme až 25 000 věřících.Neopakovatelný výhled z minaretu. Rádž Ghát – místo zpopelněníMahátmy Gándího, Indíry iRádžíva Gándíových. Humajúnova hrobka – první mughálské mauzoleum.

12.den: Letecký návrat domů.

 

*MOŽNOST PRODLOUŽENÍ O GUDŽARÁT, NEJEN SAFARI.

 

12.-13.den: Přelet do Ahmedábádu,metropole státu Gudžarát. Pevnost Bhadra. Mešita Sidi Sajjída s ornamentálním kamenným mřížovím. Gándího Sabarmati ášram, ze kterého vyrazil na slavný „solný pochod“. Muzeum textilu, jedno z nejlepších na světě. Páteční mešita s 260 sloupy překvapí. Mauzoleum Ahmeda Šáha s příjemnými sloupovými verandami. Dada Haríní Váv – hluboká vodní nádrž a zdobná schodiště. Přejezd do Bhavnagar.

14.-16.den: Staré město s čilými trhy a chrám Takhtešvar - překrásný výhled na město. Nejposvátnější džinistické poutní místo Šatrundžája. Moře chrámů na 500 mvysoké hoře. 900 svatyň z mramoru. Cesta do Diu – jiná Indie, portugalská kolonie s pevností a katedrálami sv. Františka z Assisi i sv. Pavla. Písečné pláže, výtečné rybí speciality. Portské v baru i na pláži? Přejezd do Sasangir.

17.-18.den: Sasangir je unikátní a jediné místo, kde žije 400 posledních lvů indických na světě. Šance na levharty, antilopy, gazely i krokodýly. Safari v národním parku. Posvátná hora Girnar Hill posetá svatyněmi. Nejstarší a největší džinistický chrám Nemináth založený „tírthankarou“. Goraknáth na nejvyšším vrcholu Gudžarátu. Svatyně krvelačné Kálí.

19.-20.den: 2 300 let staré město Džunagadh s pevností Uparkhot, která přečkala 12 let obléhání. Perfektní výhled na město i Girnar Hill. Páteční mešita s neobvyklým zastřešením nádvoří. Dvě obří nádrže na vodu – Adi Kadi Váv a 1 000 let stará Navgan Kuva, hluboká 52 m. Mausoleum Nawaba Mahabata Khana II. Hrobka vezíra Bakauddína Bháry. Cesta na Ahmedábád. Přelet do Díllí.

21.den: Letecký návrat domů.