Seznam zájezdů

Barevný svět indického Himaláje - Ladakh, Zanskar a Kašmír, č. 150627, poznávací zájezd, turistika 2015


Místo: Asie, ..Indie
Termín: 27.06.2015 - 20.07.2015 (24 dní)
Cena: 53 490,- Kč
hostely, levnější ubytování autobusy, vlaky, místní doprava letecky turistika poznání 

Malebná údolí a barevné hory se spoustou starobylých  buddhistických klášterů. Mniši v karmínových rouchách i divoké vysokohorské řeky. Údolí řek Indus, Shyok,Zanskar, Jhelum. Vysoká sedla a milí domorodci. Různé světy hinduismu, tibetského buddhismu v Ladakhu a muslimské oblasti Kašmíru. Kouzelné jezero ve Šrínagaru s legendárními hausbóty.

Historie i příroda a turistika. Seznámení se s životem horalů při pobytu v jejich domech. Manali – Leh: jedna z nejzajímavějších a nejkrásnějších vysokohorských cest na světě.Vše velmi fotogenické…


Délka tras: letecky 15 000km, místní doprava 2000 km, pěšky 70 - 110 km

Počasí

teplota v Díllí 30 - 38 °C, v noci 25 - 28 °C, Léh a okolí 15  - 25°C, v noci 5 - 10°C, ve vyšších polohách 0 / -2°C     

Odlet: Praha (Vídeň)

Cena zahrnuje:

 

 

Cena nezahrnuje:

letenka Praha– Díllí – Praha, letenka Šrínagar - Díllí (vč. všech poplatků), veškerou dopravu(autobusy, pronajatá auta, taxi, rikše), ubytování v hotýlcích, na treku v soukromí u domorodců, vízum, na treku snídaně a večeře, český průvodce, povolení do údolí Nubra, zákonné pojištění CK proti úpadku

stravu (mimo trek) asi 220 USD, vstupy do památek asi 50 USD, muly na trek 50 USD.                 

 

 

Itinerář zájezdu

1.- 2. den (27.-28.6.): odlet do Dillí, prohlídka některých zajímavostí – Humajúnova hrobka, staré Díllí, Červená pevnost. Nočním busem do Manali.

3. den: Manali. Vycházky v okolí, prohlídka staré vesnice Manali.

4. – 6. den: Autem Manali - Leh - hl. město Ladakhu leží za hradbami Himálaje, centrum buddhistické kultury, prohlídka starého města, královský palác, Shanti stupa - obrovská buddhistická stúpa nad městem s krásným výhledem, možnost návštěvy Moravského kostela a hřbitova s pomníkem českého geologa Ferdinanda Stoličky, Tsemo gompa s vyhlídkou na město, kláštery v údolí řeky Indus a v okolí Lehu, Tikse - klášter vysoko na skále, Shey - klášter, zbytky pevnosti, stúpové pole, Spitok - sídlo hlavního Lamy.

7. - 10. den: džípem do Nubra Valley - přes nejvyšší silniční sedlo na světě Khardung La (5600 m) do nejsevernější oblasti Indie při hranici s Tibetem, úžasná krajina při řece Shyok a Nubra, zasněžené vrcholky hor, písečné duny, velbloudi, zelené oázy, kláštery HundarDiskit, muslimský Turtuk. Podél řeky Shyok do Aghamu, přejezd přes sedlo Wuri La (5280 m), klášter Takthog (3810 m), zpět do údolí řeky Indus, návštěva klášteraChemrey, návrat do Lehu.

11. – 13. den (7. – 9.7.): Leh – Basgo – Alchi (3.400 m) - Likir.Starobylý klášter Alči se zajímavými nástěnnými malbami v kašmírském stylu a dřevořezbami z 11. století (Unesco) a ruiny zapomenutého klášterního komplexu Basgo.

Začátek putování typickými horskými vesnicemi a kolem starobylých klášterů - z kláštera Likir (3650m) do vesničky Yangtang (4-5h), dále do Hemis Sukhpachen a přes sedlo Mebtak-la (3750m) do Temisgamu. Noclehy u místních lidí. Po skončení treku odjezd do Lamayuru, prohlídka tamního kláštera.

14. – 15. den (10. – 11.7.): Lamayuru – Kargil – Padum (3505 m).Brzy ráno odjezd malebným údolím Suru do Zanskaru. Cestou výhledy na vysokohorské ledovce Darung Drung a Parkachik na svazích dominantních sedmitisícovek Kun a Nun (7135 m). Přejezd přes sedlo Pensi-La ( 4.450 m).

16. - 19. den (12. – 15.7.): Padum a okolní vesnice. Karsha - prohlídka kláštera, od horní gompy nádherný výhled na celé údolí a himálajský hřeben, buddhistický festival Karsha Gustor, klášter Stongde, vesnice Pishu, prohlídka Padumu, mešita, klášter. Případně klášter Phuktal.

20. - 22. den: Padum – Kargil - Šrínagar – přejezd džípem do Kašmíru. Prohlídka města obklopeného horami a jezery, přezdívaného „indické Benátky“, projížďka loďkou šikárou po jezeře Dal s porosty kvetoucích lotosů, ranní plovoucí trh, výjezd k hinduistickému chrámu Shankaracharya s nádherným výhledem na celý Šrínagar a jezero Dal, mughalské zahrady Nishat a Shalimar, Páteční mešita a mešita Hazratbal, pevnost Hari Parbat

23. - 24. den: Šrínagar – Díllí – Praha. Přelet z hor do Díllí, nákupy, odlet do Prahy.

Změna programu vyhrazena.