Seznam zájezdů

Fotoexpedice Indie - bouřivý svátek Holi a jiné indické taškařice, č. 140308, fotoexpedice 2014


Místo: Asie,
Termín: 08.03.2014 - 20.03.2014 (13 dní)
Cena: 37 900,- Kč
hostely, levnější ubytování autobusy, vlaky, místní doprava letecky poznání 

 

   
Nástupní místo: Praha (Vídeň) 
   
Cena zahrnuje: letenka Praha (Vídeň) - Díllí a zpět včetně letištních tax, ubytování v lenvějších hotelích, veškerá pozemní doprava (bus, vlak, rikša, autorikša, auta, taxi), závěrečná společná večeře, pojištění CK proti úpadku, průvodce
Cena nezahrnuje: vstupy do jednotlivých památek (max. do 50 USD), strava (cca 10 USD /den), cestovní pojištění (povinně)
Itinerář zájezdu

 1 den (8.3.)

Odlet z Prahy (Vídně) do Díllí

2. den (9.3.)

Přílet do Díllí, podle doby příletu prohlídka některé části města nebo odjezd do Mathury.

3.den (10.3.)

Přesun do vesnice Barsana, hlavní fotografování začíná - Lathmar Holi v uličkách a především v místním hlavním chrámu a okolo něj. Nejbarevnější hinduistický svátek na světě - nic podobného jste pravděpodobně ještě nezažili ani jinde nezažijete, natož vyfotíte. Nocleh v Mathuře nebo Vrindavanu.

4.den (11.3.)

Podobná část slavností, ale v jiné vesnici - Nandgaon. Zpívající muži z obou vesnic jsou postupně zasypávání sprškou baravených prášků a mezitím zkrápěni posvátným lektvarem. Nocleh viz. 3.den

5.- 6. dne (12.-13.3.)

Fotografování Holi ve Vrindavanu, převážně v chrámu Banke Bihari, zahájení chrámové slavnosti. Květinová sprška, neuvěřitelná spousta lidí, kteří touží být pokropeni posvátným lektvarem a chtějí alespoň na chvíli spatřit svoje božstva.

7.den (14.3.)

Vrindavan a Banke Bihari, přesun do Díllí, nočním vlakem do Paňdžábu

8.- 9.den (15., 16.3.):

Anandpur Sáhib, sikhská slavnost Hola Mohála - tradičně odění Sikhové, jízda na koních, přehlídka bojových umění. Poutníci, kteří táboří kolem celého městečka, možná i Sikhové na slonech.

10.den (17.3.):

Hola Mohála, návrat do Díllí

11.den (18.3.)

Rychlý přesun do Mathury a do vesnice Daudží, kde svátek Holi vrcholí asi nejmokřejší části slavnosti, přejezd do Agry - nejznámější pomník lásky na světě - Tádž Mahál.

12.den (19.3.):

Přesun do Díllí, odpočinek, nákupy, v případě zájmu prohlídka některé městské zajímavosti

13.den (20.3.):

Odlet domů.

 

Menší změny programu vyhrazeny - posunutí o + - 1 den