Seznam zájezdů

Fotoexpedice Indie - bouřivý svátek Holi a jiné indické taškařice, č. 150225, fotoexpedice 2015


Místo: Asie,
Termín: 24.02.2015 - 08.03.2015 (13 dní)
Cena: 38 900,- Kč
hostely, levnější ubytování autobusy, vlaky, místní doprava letecky poznání 

 

   
Nástupní místo: Praha (Vídeň) 
   
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha (Vídeň) - Díllí a zpět včetně letištních tax, ubytování v levnějších hotelích, vízum, veškerá pozemní doprava (bus, vlak, rikša, autorikša, auta, taxi), závěrečná společná večeře, pojištění CK proti úpadku, průvodce
Cena nezahrnuje: vstupy do jednotlivých památek (max. do 50 USD), strava (cca 10 USD /den), cestovní pojištění (povinně)

 

Možnost spojení Fotoexpedice Holi a Fotoexpedice Bangladéš č. 1502251 v jednu unikátní 29ti denní výpravu za fotografiemi. 

Termín: 25.2. - 25.3. 2014

Cena: 59 900,- Kč

Itinerář zájezdu

1. den

Odlet z Prahy (Vídně) do Díllí

2. den 

Přílet do Díllí, odjezd do Mathury Vrindavanu.

3.den 

Přesun do vesnice Barsana, hlavní fotografování začíná - Lathmar Holi v uličkách a především v místním hlavním chrámu a okolo něj. Nejbarevnější hinduistický svátek na světě - nic podobného jste pravděpodobně ještě nezažili ani jinde nezažijete, natož vyfotíte. Nocleh v Mathuře nebo Vrindavanu.

4.den 

Podobná část slavností, ale v jiné vesnici - Nandgaon. Zpívající muži z obou vesnic jsou postupně zasypávání sprškou baravených prášků a mezitím zkrápěni posvátným lektvarem. Nocleh viz. 3.den

5.- 6. den 

Fotografování Holi ve Vrindavanu, převážně v chrámu Banke Bihari, zahájení chrámové slavnosti. Květinová sprška, neuvěřitelná spousta lidí, kteří touží být pokropeni posvátným lektvarem a chtějí alespoň na chvíli spatřit svoje božstva.

7. den 

Vrindavan a Banke Bihari, přesun do Díllí, nočním vlakem do Paňdžábu

8.- 9. den 

Anandpur Sáhib, sikhská slavnost Hola Mohála - tradičně odění Sikhové, jízda na koních, přehlídka bojových umění. Poutníci, kteří táboří kolem celého městečka, možná i Sikhové na slonech.

10. den 

Hola Mohála, návrat do Díllí

11. den 

Rychlý přesun do Mathury a do vesnice Daudží, kde svátek Holi vrcholí asi nejmokřejší části slavnosti, přejezd do Agry - nejznámější pomník lásky na světě - Tádž Mahál.

12. den 

Přesun do Díllí, odpočinek, nákupy, v případě zájmu prohlídka některé městské zajímavosti

13. den 

Odlet domů.

Foto ze zájezdu - Jan Košťál

http://jankostal.photoshelter.com/gallery/Holi-Festival/G0000jw5KW3guII8/

Drobné změny programu vyhrazeny.