Seznam zájezdů

Džunglí a po ostrovech Sumatry, č. 140603, poznávací zájezd 2014


Místo: Asie, Indonésie
Termín: 03.06.2014 - 17.06.2014 (15 dní)
Cena: 49 600,- Kč
hostely, levnější ubytování vybavené kempy v místních stanech terénní auto letecky trajekt, loď poznání 

Připojte se k naší expedici přes indonéskou džungli za divokými orangutany a po kouzelných ostrovech Pulau Banyak

 

Hlavní atrakce zájezdu: návštěva největší mešity v jihovýchodní Asii - Istiqlal Mosque, stará holandská koloniální čtvrť v Jakartě, pulzující atmosféra města Medan, pěší expedice džunglí za divokými orangutany, horké prameny uprostřed džungle, civilizací nedotčené souostroví Pulau Banyak, žít jak Robinson Crusoe na opuštěném ostrově..

 

Délka tras: letecky 26000 km, místní doprava 1000 km
Počasí: slunečno s možností krátkých přeháněk, teplota 28° - 29°C
Nástupní místo: Praha (Vídeň)

Cena zahrnuje:

 

 

 

 

 

 

Cena nezahrnuje:

 Zpáteční letenku Praha (Vídeň) - Jakarta a zpáteční letenku Jakarta – Medan (včetně letištních poplatků), pojištění proti úpadku cestovní kanceláře. Cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu. Doprava dodávkami či minibusy, trajektem a loděmi dle itineráře.Transfery z letiště (taxi a veřejná doprava). 9x ubytování ve dvou-lůžkových pokojích v penzionech, v chatkách či bungalovech (včetně tří nocí kempování pod stany) dle itineráře. Třídenní pěší expedice džunglí za orangutany spojené s kempováním (včetně stravy, kempingového vybavení, průvodce a nosičů). Dvoudenní expedice na lodi kolem ostrovů Pulau Banyak dle itineráře (včetně stravy, kempingového vybavení a průvodce). Služby českého průvodce.

 Vízum, které se uděluje po příletu na letišti v Jakartě (25 USD/osoba). Jídlo a pití (není-li uvedeno jinak). Fakultativní výlety a aktivity. Vstupné do památek či národních parků (není-li uvedeno jinak).

 

 

Itinerář zájezdu

1. a 2.den Praha/Vídeň - Mnichov - Jakarta:

Přílet do Jakarty. Přihlášení se do hotelu. V případě zájmu a pokus čas dovolí, nákupy a návštěva Istiqlal Mosque - největší měšity v jihovýchodní Asii, dále také národního památníku Indonésie s přilehlým parkem a staré holandské koloniální čtvrtě.


3.den Jakarta - Medan
:

Pokud se nestihne předešlý den, možnost nákupů a návštěva Istiqlal Mosque.
Odlet do města Medan, ostrov Sumatra. Přihlášení se do hotelu. Možnost prohlídky města, vstřebání atmosféry.

4.den Medan - Ketambe:

Najatým automobilem 4x4 se vydáme do vesnice Ketambe, která se nachází na pomezí národního parku Gunung Leuser. Cesta zabere cca 8hod. s několika zastávkami, mimo jiné na místě odkud si můžeme zdáli prohlédnout slavnou, stále aktivní sopku Gunung Sinabung. Přihlášení se do ubytování. Odpočinek. V případě zájmu, prozkoumání okolí vesnice a blízké řeky.

5.den Katembe:

Národní Park Gunung Leuser: Začátek třídenní pěší expedice indonéskou džunglí národního parku Gunung Leuser National Park za divokými oranguntany a jinými primáty, ptáky a dalšími druhy místní fauny a flóry (dobrá fyzická kondice je výhodou). Celá expedice je vedená místními zkušenými průvodci a doprovázena nosiči. Čerstvé jídlo a pití je zajištěno během celé expedice. Putování hustou a bujnou vegetací deštného pralesa, spojené s pozorováním orangutanů, stejně tak jako dalších živočichů a navíc s možností se zhoupnout na velké liáně alá Tarzan. Odpočinek, možnost si zaplavat v řece. Kempování - noc strávená pod stany v naší první základně u řeky.

6. den Národní Park Gunung Leuser:

Pokračování v putování podél řeky, pozorování dalších živočichů, primátů, ptáků, hmyzu a rostlin. Budeme-li mít štěstí v dobrém načasování, můžeme nalézt i unikátní Rafflesia Arnoldii, což je největší samostatně rostoucí květina na světě. Odpočinek a zábava u horkých pramenů, které spolu s řekou vytvářejí přírodní jezírka se studenou, vlažnou a horkou vodou. Volitelně pokračování v cestě za nedalekými, nádhernými vodopády uprostřed džungle. Kempování - přenocování pod stanem v naší druhé základně u řeky.

7.den Národní Park Gunung Leuse - Ketambe:

Cesta zpět do Ketambe s několika zastávkami během naší cesty. Návrat a odpočinek v resortu.

8.den Ketambe - Singil:

Najatým autem se vydáme k přístavními městečku Singkil, jenž slouží jako vstupní brána k scénickému souostroví zvané Pulau Banyak.

9. den Singkil - Pulau Balai - Pulau Sikandang / Pulau Tailana:

Motorovou lodí (případně trajektem) připlujeme k ostrovu Pulau Balai a vesnici téhož jména, která je hlavním centrem celého souostroví Pulau Banyak. Fakultativně prohlídka tradiční vesnice a okolí, nákupy. Přesun rychlou motorovou lodí na korálový ostrov Pulau Sikandang (alternativně se můžeme usadit na podobně malebný, ale menší ostrov, ostrov Pulau Tailana). Přihlášení se do ubytovaní na ostrově. Odpočinek na pláži, prozkoumání ostrova.

10. den Pulau Sikandang / Pulau Tailana - souostroví Pulau Banyak:

Začátek dvoudenní expedice na tradiční lodi kolem ostrovů a ostrůvků nádherného souostroví Pulau Banyak. Celá lokalita je velmi scénická - je jen málo míst na světě, které jsou v takto lidmi nedotčeném stavu. Čerstvé jídlo a pitná voda jsou zajištěné během celé expedice. Návštěva také největšího ostrova souostroví Pulau Tuangku a jeho tradiční vesice Haloban. Šnorchlování mezi korálovými útesy v modrých lagunách. Kempování na jednom z několika odlehlých, neobydlených ostrovů. Přenocování pod stany.

11.den Souostroví Pulau Banyak - Pulau Sikandang / Pulau Tailana:

Návrat zpět na ostrov Pulau Sikandang nebo Pulau Tailana. Odpočinek na pláži.

12.den Pulau Sikandang / Pulau Tailana - Pulau Balai - Singkli - Medan:

Cesta zpět do hlavní vesnice Pulau Balai. Odjezd lodí případně lodním trajektem směr městečko Singkli a poté najatým autem do města Medan. Cesta trvá téměř celý den, ale po cestě se zastavíme na oběd a večeři v typických indonéských restauracích. Přihlášení se do ubytování. Volný čas.

13. den Medan - Jakarta:

Odlet z města Medan zpět do hlavního města Jakarta. Přihlášení se do hotelu. Možnost návštěvy města. Nakupování suvenýrů.

14.a 15. den Jakarta - Praha / Vídeň / Mnichov: Odlet z Jakarty zpět do Evropy