Seznam zájezdů

Japonsko - Honšú, Kjúšú, Šikoku, č. 121023, poznávací zájezd 2012


Místo: Asie, ..Japonsko
Termín: 23.10.2012 - 07.11.2012 (16 dní)
Cena: 68 900,- Kč
hostely, levnější ubytování autobusy, vlaky, místní doprava letecky turistika poznání 

Japonsko je země starodávných božstev a stejně věkovitých a úctyhodných tradic, ale zároveň místo velmi moderní a dynamické a v mnoha směrech progresivní. Zdejší vysokorychlostní vlaky vás pohodlně a naprosto spolehlivě dopraví z jednoho konce země na druhý. Každý kdo ochutnal suši nebo třeba používal Sony Playstation, má pocit, že něco tuší o malebně protáhlém souostroví tvořeném přibližně šesti tisíci osmi sty sopečnými ostrovy. To ovšem nic nemění na tom, že po příjezdu do Japonska se všichni tito lidé většinou cítí jako cizinci na zcela neznámé planetě.

 

Délka tras: letecky 23 000 km, místní doprava 5500 km
Počasí: vzduch 15-26 °C, proměnlivé
Odlet: Praha/Vídeň

Cena zahrnuje:

letenky Praha (Vídeň) – Tokio – Praha (Vídeň), doprava vlaky (převážně vysokorychlostními vlaky šinkanseny), ubytování hostely a hotely,průvodce, informační materiály. Vyžadujeme zdravotní připojištění (není v ceně).

Itinerář zájezdu

1.-2.den: Let do Tokia: Akihabara – pohled do budoucnosti, Šindžuku – čtvrť, která je zosobněním ambicí a výrazem směřování celého Tokia, Asakusa – nejstylovější a nejživější tokijská čtvrť plná obchůdků s tradičními řemesly, starých hospůdek…chrám Sensó-dži.

3.-4.den: Nikkó, Kamakura, Jokohama. Národní park Nikkó v Japonských Alpách: velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna Tokugawy. Středověká metropole země a pacifické letovisko Kamakura: Velký Buddha, chrámHasedera bohyně Kannon. Jokohama: nejvyšší mrakodrap Japonska, čínská čtvrť.

5.-6.den: Kjóto. Historická metropole japonského císařství Kjóto: zámek Nidžó šógunů Tokugawa, zenová kamenná zahrada Rjóandži, Zlatý a Stříbrný pavilon, chrám Kijomizu, magické chrámy a svatyně tisíců torií Fušimi Inari a bohyní Kannon.

7.-10.den: Kagošima, Mt. Aso, Kumamoto, Beppu. Přejezd na ostrov Kjúšú. Kagošima. nejjižnější poloostrov Japonska Sacuma-Hantó. Chiran: skanzen ulice samurajů, „koupel“ v přírodním horkém písku v lázních Ibusuki - jediných svého druhu na světě. Kumamoto: slavné zahrady Suizendži s miniaturní Fudži. Celodenní výlet do kaldery sopky Aso - pěší výlety uvnitř největšího kráteru světa s výhledy do jícnu aktivního kráteru Naka-dake. Lázeňské centrum Beppu s koupelemi v termálních pramenech Osm pekel, různě zbarvená vroucí jezírka a výrony páry.

11.-12.den: Hirošima, Mjadžima. Šinkansenem na jihozápad Honšú. Hirošima: Muzeum atomové bomby, Mírový park, ruiny Průmyslového paláce. Výlet na ostrov Mijadžima se symbolem Japonska „plovoucí bránou“ svatyně Itsukušima, výjezd lanovkou (pěšky) na horu Misen.

13.-14.den: Macujama. Jízda vlakem přes 13 km dlouhou soustavu mostů Seto-Ohaši na ostrov Šikoku. „Metropole haiku“ - Macujama: rozsáhlý hrad na kopci, koupel v kouzelných historických lázních Dogo. 

15.den:  Nara, Ósaka. Návrat na Honšú. prohlídka Ósaky, futuristický mrakodrap s panoramatickou vyhlídkou, moderní městské centrum, rušná ulice Dótonbori. První hlavní město Japonska – starobylá Nara: obří socha Buddhy v chrámu Tódaidži), pětistupňové dřevěné pagody v Kófukudži a Horjúdži, svatyně ve Fushimi Inari, tisíce oranžových bran torii.

16.den: návrat do ČR

Mapa zájezdu