Seznam zájezdů

Japonsko - Honšú, Kjúšú č. 130413, poznávací zájezd 2013

...více fotek

Místo: Asie, ..Japonsko
Termín: 12.04.2013 - 25.04.2013 (14 dní)
Cena: 88 600,- Kč
hotely, lodge, apartmány autobusy, vlaky, místní doprava letecky turistika poznání 

Japonsko je země starodávných božstev a stejně věkovitých a úctyhodných tradic, ale zároveň místo velmi moderní a dynamické a v mnoha směrech progresivní. Zdejší vysokorychlostní vlaky vás pohodlně a naprosto spolehlivě dopraví z jednoho konce země na druhý. Každý kdo ochutnal suši nebo třeba používal Sony Playstation, má pocit, že něco tuší o malebně protáhlém souostroví tvořeném přibližně šesti tisíci osmi sty sopečnými ostrovy. To ovšem nic nemění na tom, že po příjezdu do Japonska se všichni tito lidé většinou cítí jako cizinci na zcela neznámé planetě.

 

Délka tras: letecky 23 000 km, místní doprava 4500 km
Počasí: vzduch 14-20 °C, proměnlivé
Odlet: Praha/Vídeň

Cena zahrnuje:

letenky Praha (Vídeň) – Tokyo – Praha (Vídeň), doprava vlaky (převážně vysokorychlostními vlaky šinkanseny), ubytování  hotely, český průvodce, cestovní pojištění včetně pojištění storna,pojištění CK, informační materiály.

Itinerář zájezdu

1.-2.den: Let do Tokia

3.-4.den: Nikkó, Kamakura, Jokohama. Národní park Nikkó v Japonských Alpách: velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna Tokugawy. Středověká metropole země a pacifické letovisko Kamakura: Velký Buddha, chrám Hasedera bohyně Kannon. Jokohama: nejvyšší mrakodrap Japonska, čínská čtvrť.

5.-6.den: Hirošima, Mijadžima. Šinkansenem na jihozápad Honšú. Hirošima: Muzeum atomové bomby, Mírový park, ruiny Průmyslového paláce. Výlet na ostrov Mijadžima se symbolem Japonska „plovoucí bránou“ svatyně Itsukušima, výjezd lanovkou (pěšky) na horu Misen.

7.-9.den: Kagošima, Mt. Aso, Kumamoto. Přejezd na ostrov Kjúšú. Kagošima - Sakuradžima, jedna z nejaktivnějších sopek na zemi. Nejjižnější poloostrov Japonska Sacuma-Hantó. „Koupel“ v přírodním horkém písku v lázních Ibusuki - jediných svého druhu na světě. Kumamoto: slavné zahrady Suizendži s miniaturní Fudži. Celodenní výlet do kaldery sopky Aso - pěší výlety uvnitř největšího kráteru světa s výhledy do jícnu aktivního kráteru Naka-dake.

10.-12.den: Kjóto, Nara. Historická metropole japonského císařství Kjóto: zámek Nidžó šógunů Tokugawa, zenová kamenná zahrada Rjóandži, Zlatý a Stříbrný pavilon, chrám Kijomizu, magické chrámy a svatyně tisíců torií Fušimi Inari a bohyní Kannon.

13.den: Tokio. Akihabarapohled do budoucnosti, Šindžuku – čtvrť, která je zosobněním ambicí a výrazem směřování celého Tokia, Asakusa – nejstylovější a nejživější tokijská čtvrť plná obchůdků s tradičními řemesly, starých hospůdek…chrám Sensó-dži. Ginza, Císařský palác, rybí trh Cukidži...

14.den: přílet do ČR

Mapa zájezdu