Seznam zájezdů

Jako v jiném světě.., č. 141105, poznávací zájezd 2014


Místo: Asie, Palau
Termín: 11.05.2014 - 26.05.2014 (16 dní)
Cena: 69 900,- Kč
hostely, levnější ubytování letecky trajekt, loď poznání 

 

Objevte a prozkoumejte Palau, jedno z nejkrásnějších míst na Zemi, autem, lodí a na kajaku

Hlavní atrakce zájezdu:

Výlet na lodi a na kajaku mezi azurově zbarvenými lagunami s bílými písčitými plážemi souostroví Rock Islands, Zátoka Milkdy Way s bílým bahnem, Unikátní jezero Jellyfish Lake s miliony medúz, Památky 2.světové války, Scénický let helikoptérou nad ostrovy Rock Islands, Prozkoumání ostrova Babeldaob automobilem, Výlet k velkému vodopádu, Výlet na lodi po řece za krokodýli, Plavání s majestátními rejnoky Mantami Obrovskými, Tropický ráj - ostrov Kayangel

 

Délka tras:  letecky 25000 km
Počasí:  slunečno s možností krátkých přeháněk, teplota 27° - 29°C
Nástupní místo:  Praha

Cena zahrnuje:

 

 

 

 

 

 

 

Cena nezahrnuje:

Letenky Praha - Kororu - Praha (včetně letištních poplatků),odletové taxy, pojištění proti úpadku cestovní kanceláře. Cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu. Dopravu minibusem a lodí dle itineráře.Pronájem auta v Kororu (2 dni). Transfery z letiště (taxi, nebo mikrobus). Poplatek „Koror State Permit“ pro návštěvu Rock Islands ($50) – nezahrnuje Jellyfish Lake. Pěší výlet k vodopádu Ngardmau waterfall včetně vstupného. Třídenní expedici kajakem v souostroví Rock Islands (včetně odvozu motorovou lodí, místního průvodce, kajakového a kempinkového vybavení).10x ubytování ve dvou-lůžkových pokojích v penzionech, v chatkách či bungalovech (plus dvě noci kempování na Rock Islands). Výlet trajektem na ostrov Kayangel a zpět. Večeře ve vesnici Melekeok. Služby průvodce.

 

Stravu (není-li uvedeno jinak).Fakultativní výlety a aktivity.Vstupné do památek či národních parků (není-li uvedeno jinak). Náklady na palivo do auta (bude rozpočítáno mezi zúčastněné).

 

 

Itinerář zájezdu

1.,2. a 3 den Praha - Koror: Přílet do města Koror, největšího města Palau. Přihlášení se do hotelu. Možnost nákupů a prohlídky města.


4.den Koror-Rock Islands-Koror: Celodenní fakultativní výlet na lodi kolem stovky ostrovů a ostrůvků, mezi azurově zbarvenými lagunami s křišťálově čistou vodou a bílými písčitými plážemi v úžasném souostroví zvané Rock Islands. Bude-li zájem a dobré načasování, je možnost zahrnout i výlet spojený s plaváním s majestátními rejnoky - přátelskými Mantami Obrovskými vznášejícími se vznešeně v místních vodách. Šnorchlovácí vybavení a oběd zajištěny. Zastávka v Milky Way, kterou nemůžeme vynechat. Vyzkoušíme si léčivé účinky bílého bahna nacházející se na dně této zátoky na naší pokožce. Šnorchlování v unikátním jezeře Jellyfish Lake mezi miliony přátelských medúz - jedinečný zážitek. Prohlídka míst spojených s 2. světovou válkou a bitev, které se udály v tomto regionu. Odjezd lodí zpět do města Koror. Odpočinek. Volitelně návštěva města, nákupy.


5.den. Koror:
Volno ve městě Koror. Možnost návštěvy místních zajímavostí jako například centrum města, přístav a hezká pláž ve známém hotelovém komplexu Palau Pacific Resort.

6.den Koror - Rock Islands: Třídenní expedice na mořském kajaku s místním průvodcem mezi smaragdově zbarvenými vápencovými ostrovy a ostrůvky na azurových a tyrkysových lagunách s křišťálově čistou vodou v souostroví Rock Islands. Toto je vrchol našeho zájezdu a určtiě to bude pro vás jeden z vrcholů vašeho cestovatelského života. Kajakové, kempinkové vybavení a průvodce je zajištěn. Předchozí zkušenosti s jízdou na kajaku výhodou, ale nejsou nutné. Motorová loď nás doveze a vysadí u první základny naší expedice. Pádlování v klidných vodách zátok a lagun, prozkoumávání moha krásných koutů souostroví. Kempování a přenocování na ostrově.

7.den Rock Islands: Pádlování spletitými zakoutími mořských jezer, kanálů mangrovníků, mořských tuneů, úchvatných tropických pláží, jeskynních útvarů a zapomenutých míst spojených s historií 2. světové války v klidu nedotčené přírody. Kempování a přenocování na pláži jednoho z ostrovů.

8.den Rock Islands - Koror: Poslední den naší expedice bude charakterizovaný projížďkami přes skryté laguny nedotčeného prostředí souostroví Rock Islands. Budeme šnorchlovat v korálových zahradách, mezi útesy s tropickými rybami, budemem mít možnost zahlédnout mnoho exotických druhů ptactva a rostlin, prozkoumáme pár ostrovů a jejich pláží a možná také navštívíme starověkou Palauanskou vesnici. Na závěr nás motorová loď přepraví nazpět do Kororu. Odpočinek

9.den Koror: Volno v Kororu. v případě zájmu si lze fakultativně zaletět helikoptérou nad známými místy Rock Islands, které jsme v předchozím dni projeli na kajaku. Doporučeno pro jedinečné pohledy na celé malebné souostroví. Možnost návštěvy místních restaurací anebo barů.


10. dne Koror-Shimizu River-Melekeok
: Pronájem auta pro dvoudenní výlet kolem největšího ostrova Palau-Babeldaob. Možnost výletu na lodi přes deštný prales a mangrovníky, během nějž uvidíme a nakrmíme divoké krokodýli a další faunu a flóru řeky Shimizu River a jejího ekosystému. Zastávka u hlavního města země, shlédnutí exteriéru Kapitolu, který byl postaven podle amerického vzoru nacházející se původně ve Washingtonu, a také pobřežní vesnice Melekeok, kde přenocujeme. Přihlášení se do ubytování.


11.den Melekeok - Ngardmau Waterfall - Ngaraard State - Koror:
Odjezd z vesnice brzy dáno směrem k vodopádu nazývaný Ngardmau Watefall. Zaparkujeme auto na parkovišti a pěšky se vydáme pralesem rezervace Taki směrem k vodopádu. Podél cesty možná zahlédneme několik místních rostlinných a živočišných druhů, jako např. liány, masožravé rostrlimny, stromy teak, ptactvo a plazy. Jak se budeme blížit k vodopádům stezka se začně kroutit kolem přírodních jezírek, které možná přijdou vhod v žáru horkého dne a o něco později také územím, kde je cesta kluzká a bahnitá. Cesta tam tam zabere  cca 30 minut. Odpočinek a zábava u paty vodopádu Ngardmau Waterfall, jenž je největší a nejkrásnější v Palau. Možnost dalšího pěšího výletu nebo výletu na kánoi v této působivé lokalitě. Zastávka v lokalitě North Beach Cottages odkud se vydáme prozkoumat tropické pláže s palmovými háji, jakoby vypadlé z exotických pohlednic. Tyto krásné pláže jsou v původním stavu téměř turisty nenavštěvované. Lesklá hladina oceánu v kombinaci se slunečními paprsky a bílými plážemi vytváří úžasné scenérie. Autem zpět do města Koror, možnost zastávek u dalších zajímavých míst, pokud čas dovolí.

12. den Koror - Kayangel Island: Lodním trajektem na korálový ostrov Kayangel Island. Tento ostrov je přesně to místo, které můžeme nazvat tropický ráj. Vzhledem k omezené dopravě na tento ostrov, výlet na něj může být v rámci zájezdu posunut na jiné dny v závislosti na lodní jízdní řád. Přihlášení se do ubytování. Prohlídka blížkého okolí ostrova. Odpočinek.

13. den Kayangel Island: V případě zájmu, pěší prohlídka celého ostrova. Fakultativně výlet na motorové lodi kolem ostrova a blízkých ostrůvků. Odpočinek na pláži.

14. den Kayangel Island - Koror: Trajektem zpět do Kororu. Odpočinek, nákupy suvenýrů.

15.a 16.den: Letecky zpět do Prahy