Seznam zájezdů

Klenoty jižního Thajska, č. 140203, poznávací zájezd 2014


Místo: Asie, ..Thajsko
Termín: 03.02.2014 - 14.02.2014 (12 dní)
Cena: 43 900,- Kč
hostely, levnější ubytování autobusy, vlaky, místní doprava letecky poznání 

                   

Hlavní atrakce zájezdu:

Čínská čtvrť, Khao Sarn Road - mezinárodní ulice, jízda kanálovou lodí, jízda vlakem thajským venkovem, jízda na kole a na kajaku v tropické přírodě, malebné scenérie a bíle pláže ostrova Ko Tarutao, tyrkysové moře kolem ostrova Ko Adang, Ko Khai - ostrov se skalním obloukem, Ko Lipe jako ostrov plný života, setkání s mnoha zvířecími druhy, autentický ostrov Ko Bulon s překrásnou bílou pláží

 

Délka tras:  letecky 18000 km, místní doprava 1000 km
Počasí:  slunečno s možností krátkých přeháněk, teplota 28° - 29°C
Nástupní místo:  Praha

Cena zahrnuje:

 

 

 

 

Cena nezahrnuje:

Letenky Praha - Bangkok – Praha a letenku Hat Yai – Bangkok (včetně letištních poplatků),Pojištění proti úpadku cestovní kanceláře. Cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu. Dopravu vlakem, lokálními autobusy, dodávkami či minibusy a loděmi dle itineráře.Transfery z letiště (taxi a metro). Registrační poplatek při vstupu do Národního Parku Tarutao, 9x ubytování ve dvou-lůžkových pokojích v penzionech, v chatkách či bungalovech (plus jedna noc strávená ve vlaku) dle itineráře. Služby průvodce.

 Stravu (není-li uvedeno jinak).Fakultativní výlety a aktivity.Vstupné do památek či národních parků (není-li uvedeno jinak).

 

 

Itinerář zájezdu

1. - 2. den Praha-Bangkok: Přílet do hlavního města královstí Bangkoku.Přihlášení se do penzionu. Fakultativní prohlídka města spojená s nákupy ve vyhlášené čtvrti zvané Pratunam a v dalších přilehlých čtvrtích.Bangkok poskytuje nespočetné množství obchodních domů a center, poskytuje mnoho příležitostí pro kvalitní a levné nákupy zejména v oblastí oblečení a IT. Kromě toho, město je i rájem pro ty, kteří chtějí ochutnat autentické asijské kuchybě. Možnost thajské masáže.

3. den Bangkok - Hat Yai:  Polodenní fakultativní výlet spojený s procházkou a jízdou místním městským autobusem ze čtvrti Hua Lamphong přes čínskou čtvrť (China Town) a paláce Wat Po s ležícím Buddhou až k proslulé ulici Khao San Road a poté kanálovou lodí do centra (čtvrť Pratunam), posléze zpět na nádraží v Hua Lamphong. Odpolední odjezd z Bangkoku nočním vlakem do města Hat Yai (cesta trvá cca 15 hod.)

4. den Hat Yai- Pak Bara pier - Ko Tarutao: Ranní příjezd k přístavišti městečka Pak Bara přes město Hat Yai, dále pak rychlou motorovou lodí k ostrovu Ko Tarutao. Přihlášení se do národního parku a do ubytování. Prozkoumání blízkých zakoutí ostrova na jízdních kolech či pěšky . Výstup na vyhlídku Toe-Boo Cliff s pěknými panoramatickými výhledy do dáli. Odpočinek na pláži, pozorování tropického západu slunce.

5. den Ko Tarutao: Možnost výletu kajakem k ostrovní řece podél džungle, mangrovníků a skalních útesů. Volitelně výlet na jízdním kole kolem ostrova nebo pronájem auta s řidičem pro jízdu do vzdálenějších míst ostrova. Na cestě se může zastavit na pláži v zátoce Ao Molac a posléze v Ao Son, která svou polohou poskytuje místo pro želvy kladoucí zde svá vajíčka. Odtud se přes džungli můžeme vydat ke dvěma vodopádům Lu Du Waterfall a Lo Po Waterfall. Kromě toho můžeme také navštívit odlehlé zátoky Ao Talo Wow a Ao Talo Udang a jejich džungle, které ukrývají pozůstatky starého vězení. Odpočinek na pláži.

6. den Ko Tarutao - Ko Lipe - Ko Adang: Rychlou motorovou lodí z Ko Tarutao na ostrov Ko Adang přes Ko Lipe.Přihlášení se do ubytování. Alternativně pro milovníky kempování, stany jsou na ostrově také k dispozici. V případě zájmu pěší výlet k nedalekému vodopádu Pirateś waterfall, koupání, relaxace. Možnost výstupu na kopec Chadoe Cliff pro nádhernou vyhlídku do okolí (dobrá fyzická kondice výhodou).

7. den Ko Adang - Ko Rawi - Ko Adang: Celodenní fakultativní výlet tradiční thajskou lodí kolem ostrova včetně šnorchlování. Zastávka na ostrově Ko Rawi na piknik. Možnost výletu k vodopádu Ratana waterfall a zejména k pozoruhodnému ostrovu Ko Khai se skalním obloukem. Ko Khai je také oblíbeným místem mořských želv. Odpočinek na pláži.

8. den Ko Adang - Ko Lipe: Příjezd na populární ostrov Ko Lipe. Přihlášení se do ubytování. Volitelně prohlídka ostrova, zejména jeho rušnou ulici známou jako "Walking Street"  a fotogenické pláže Sunrise Beach a Pattaya Beach. Odpočinek.

9. den Ko Lipe - Ko Bulon: Rychlou motorovou lodí z Ko Lipe na autentický ostrov Ko Bulon Leh. Tento ostrov je jeden z mála v celém Thajsku, který úspěšně odolává výstavbě velkých rezortů. Díky tomu si uchovává autentickou atmosféru. Přihlášení se do ubytování. Možnost prozkoumání ostrova a jeho vesniček, především rybářské vesničky v Mango Bay, zátoky s hezkými výhledy v Panka Noi Bay, a plantáže kaučukovníků. Interakce s místními obyvateli. Odpočinek na bílé písčité pláži - Pansand Beach, která je jedna z nejkrásnějších v celém Thajsku.

10. den Ko Bulon: Fakultativně výlet na mořském kajaku na modré laguně kolem ostrova. Pozorování a fotografování velkých ptáků zvaných Zoborožec, kteří na tomto ostrově často hledají úkryt a potravu.

11.den Ko Bulon - Pak Bara pier - Hat Yai - Bangkok: Rychlou motorovou lodí z Ko Bulon do přístaviště městečka Pak Bara a poté minubusem či dodávkou do města Hat Yai a odtud letadlem do Bangkoku. Odpočinek a volný čas v Bangkoku. Možnost nakupování, návštěvy barů, okusení proslaveného nočního života Bangkoku.

12. den Bangkok - Praha: Letadlem zpět do Prahy