Seznam zájezdů

Austrálie, Tasmánie, č. 191227, poznávací zájezd 2019


Místo: Austrálie, ..Austrálie
Termín: 27.12.2019 - 15.01.2020 (20 dní)
Cena: 106 000,- Kč
hotely, lodge, apartmány mikrobus letecky turistika poznání 

Celou centrální Austrálii vyplňují nekonečné polopouště, pánve a prolákliny, které se jen občas mění v písečné duny a (častěji) v neobvyklé skalní formace a malebné oázy. Výjimečně je protínají atypické řeky jako Murray a Darling a bezodtoká jezera.

Horský pás Australských Alp dosahuje jen 2229m, ale přesto je velmi malebný. Strmé pobřežní klify (skaliska) na jihu jsou tvarovány do nejbizarnějších formací jako Gibsonův schod, Dvanáct apoštolů, Zlomená hlava a nyní zřícený Londýnský most. Nespočetné možnosti potápění, plavání i pěších túr v záplavě příbřežních národních parků.

Jen zde můžete podniknout výlet do doby kamenné, setkat se s potomky původních nejprimitivnějších australských domorodců, s jejich skalními kresbami a s bumerangem.
Zajímavé je i srovnání věčně soupeřících původních metropolí Sydney a Melbourne s moderním hlavním městem Canberrou.


Délka tras: letadlem 30 000 km, po zemi 5000 km, lodí 560 km, pěšky 6x 4-10 km
Počasí: vzduch 15-33 °C, voda 16-30 °C
Odletové místo: Vídeň
Cena zahrnuje: letecká doprava, doprava mikrobusem, trajekt na Tasmánii a zpět (kajuty), australská víza, ubytování lodge, hotely, apyrtmány, průvodce, informační materiály, cestovní pojištění a pojištění storna, pojištění proti úpadku CK.
Cena nezahrnuje: stravu, fakultativní výlety

 


Itinerář zájezdu

1.-2.den: Vídeň – Adelaide. Přelet do jižní Austrálie

3.-6.den: Adelaide - Melbourne. Přílet do Adelaide, botanická zahrada, muzea plná informací o přistěhovalcích, historie Jižní Austrálie a umění. Pískovcové skalní jehly Národního parku Grampians Papoušci, klokani a koaly. Po silnici Great Ocean Road - podél pobřeží plného skalních přírodních útvarů.

7.–11.den: Tasmánie.  Tasmánie je kompletně jiná než celá zbylá Austrálie. Na ostrově na rozhraní Indického oceánu a Pacifiku se mezi bílými plážemi a zasněženými vrcholky hor rozprostírá mnohem úrodnější kraj se spoustou národních parků v takřka nedotčené přírodě. Kromě jiných nej zde najdete ovšem i jedno kruté: Právě zde byli totiž nejcílevědoměji vyhubeni původní obyvatelé.

     Z Devonportu pojedeme k poloostrovní šíji u Tasmanova oblouku (Tasman Arch)  a Ďáblovy kuchyně (Devils

Kitchen), které jsou jednou z nejvíce navštěvovaných památek Tasmánie. Pojedeme i přes zříceniny Port Arthuru, jež byl v minulosti jednou z nejobáva- nějších trestaneckých kolonií a kde mnoho z trestanců přišlo v tvrdých podmínkách o život.

   Navštívíme Hobart, hlavní město Tasmánie, ležící na jihu ostrova. Je znám i jako jeden  z nejkrásnějších přístavů a to hlavně pro množství plachetních lodí.  Prožijeme přírodní ráj tasmanských hor v národním parku St.Clair National Park u jezera Cradle Mountain-Lake, s pohledem na horu Cradle Mountain. Nezklame nás ani Mount Field National Park, kde se v zimě lyžuje či známé řeky Franklin a Gordon river.

12.-18.den: Melborne - Sydney.Melbourne „město zlatokopů"- město s velkou národnostní a kulturní různorodostí. Jako bychom navštívili desítky států zároveň: Itálii na Lygon Street, v okolí Swan Street Řecko, Vietnam  na Bridge a Victoria Road, či  Turecko u Sydney Road. Nejvyšší hora kontinentu, vysoká 2228 m  - Mt. Kosciusko. Národní parky Royal, Blue Mountains.. Sydney, Původní část města u Sydney Cove (The Rocks), Harbour, slavná opera ,Darling Harbour, rybí trh a čínská čtvrť ,Sydney Tower.

19. - 20.den: Sydney - Vídeň. Odlet ze Sydney do vlasti.