Seznam zájezdů

Austrálie, Tasmánie, č. 141104, poznávací zájezd 2014


Místo: Austrálie, ..Austrálie, Nový Zéland
Termín: 04.11.2014 - 01.12.2014 (28 dní)
Cena: 99 600,- Kč
vybavené kempy ve vlastních stanech mikrobus letecky turistika poznání 

Celou centrální Austrálii vyplňují nekonečné polopouště, pánve a prolákliny, které se jen občas mění v písečné duny a (častěji) v neobvyklé skalní formace a malebné oázy. Výjimečně je protínají atypické řeky jako Murray a Darling a bezodtoká jezera.

Horský pás Australských Alp dosahuje jen 2229m, ale přesto je velmi malebný. Strmé pobřežní klify (skaliska) na jihu jsou tvarovány do nejbizarnějších formací jako Gibsonův schod, Dvanáct apoštolů, Zlomená hlava a nyní zřícený Londýnský most. Nespočetné možnosti potápění, plavání i pěších túr v záplavě příbřežních národních parků.

Jen zde můžete podniknout výlet do doby kamenné, setkat se s potomky původních nejprimitivnějších australských domorodců, s jejich skalními kresbami a s bumerangem.
Zajímavé je i srovnání věčně soupeřících původních metropolí Sydney a Melbourne s moderním hlavním městem Canberrou.

Jedna z nejúplnějších cest slunečným pobřežím i vnitrozemskými pouštěmi nadchne každého, kdo má toulavou, romantickou a nepokojnou povahu.

Klimatické rozdíly (+5 - + 30 st.C) nejsou v tomto období nijak extrémní, a tak je vlastně akce určena skoro každému, kdo pilně šetří a kdo chce spatřit medvídky koala, pštrosy emu či miniaturní tučňáky, zažít setkání s domorodci a jejich primitivním uměním, dostat se na korálový ostrov, přenocovat romanticky na nějaké pobřežní pláži, zhlédnout bizarní skalní útvary na pobřeží i v centrálních pouštích, příp. vystoupit na nejvyšší horu Austrálie,vykoupat se v moři, vodopádech či tekoucí řece, prolétnout hlavní města Austrálie Sydney, Melbourne a Canberru, navštívit zlatokopecké oblasti.

Délka tras: letadlem 30 000 km, po zemi 12000 km, lodí 560 km, pěšky 8x 4-10 km
Počasí: vzduch 10-33 °C, voda 16-30 °C
Odletové místo: Praha (Vídeň)
Cena zahrnuje: letecká doprava, doprava mikrobusy, trajekt na Tasmánii a zpět, australská víza, ubytování v luxusních kempech ve vlastních stanech, průvodce, informační materiály, cestovní pojištění a pojištění storna, pojištění proti úpadku CK.
Cena nezahrnuje: stravu, fakultativní výlety

 

Zájezd č. 141104 Austrálie a č. 141127 Nový Zéland v termínu 4.11. - 14.12. 2014 lze spojit do zájezdu č. 1411041. Cena 136 400,- Kč

Itinerář zájezdu

1. - 3. den: Praha (Vídeň) - Perth

Odlet do západní Austrálie, do Perthu.

4. - 9. den: Perth - Darwin

Hlavní město Západní Austrálie - Perth. Fremantle a další zajímavosti města včetně výletu na ostrov Rottnest Island. Historická vesnička Greenough, NP Nambung s ohromujícím pohledem na poušť, z níž vystupují tisíce pískovcových pilířů - Pinnacles desert. NP Litchfield s vodopády a termitišti. Plavba mezi pískovcovými skálami Katherine Gorge. Prohlídka Katherine Gorge, přesun do slavného Kakadu N.P. Plavba po Yellow Waters Billabong.

10. - 13. den: Darwin - Uluru

Tennant Creek, Devil´s Marbles, Alice Springs, Uluru (Ayers Rock) posvátné místo domorodých Australanů, Kata Tjuta (Olgas).
 

14. - 16. den: Uluru - Adelaide

Cooper Pedy, podzemní město hledačů opálů. Adelaide, botanická zahrada, muzea plná informací o přistěhovalcích, historie Jižní Austrálie a umění.

17. - 19. den: Adelaide - Melbourne

Pískovcové skalní jehly Národního parku Grampians Papoušci, klokani a koaly. Po silnici Great Ocean Road - podél pobřeží plného skalních přírodních útvarů.

20. - 23. den: Tasmánie

Tasmánie je kompletně jiná než celá zbylá Austrálie. Na ostrově na rozhraní Indického oceánu a Pacifiku se mezi bílými plážemi a zasněženými vrcholky hor rozprostírá mnohem úrodnější kraj se spoustou národních parků v takřka nedotčené přírodě.

24. - 26. den: Melborne - Sydney

Melbourne "město zlatokopů" - město s velkou národnostní a kulturní různorodostí. Jako bychom navštívili desítky států zároveň: Itálii na Lygon Street, v okolí Swan Street Řecko, Vietnam na Bridge a Victoria Road, či Turecko u Sydney Road. Nejvyšší hora kontinentu, vysoká 2228 m - Mt. Kosciusko. Sydney, Původní část města u Sydney Cove (The Rocks), Harbour, slavná opera ,Darling Harbour, rybí trh a čínská čtvrť , Sydney Tower...

27. - 28. den: návrat do ČR

Mapa zájezdu