Seznam zájezdů

Austrálie, Tasmánie a Nový Zéland, č. 111116, poznávací zájezd 2011

...více fotek

Místo: Austrálie, ..Austrálie, Nový Zéland
Termín: 16.11.2011 - 22.12.2011 (37 dní)
Cena: 109 900,-
vybavené kempy ve vlastních stanech mikrobus letecky turistika poznání 

Celou centrální Austrálii vyplňují nekonečné polopouště, pánve a prolákliny, které se jen občas mění v písečné duny a (častěji) v neobvyklé skalní formace a malebné oázy. Výjimečně je protínají atypické řeky jako Murray a Darling a bezodtoká jezera.

Horský pás Australských Alp dosahuje jen 2229m, ale přesto je velmi malebný. Strmé pobřežní klify (skaliska) na jihu jsou tvarovány do nejbizarnějších formací jako Gibsonův schod, Dvanáct apoštolů, Zlomená hlava a nyní zřícený Londýnský most. Nespočetné možnosti potápění, plavání i pěších túr v záplavě příbřežních národních parků.

Jen zde můžete podniknout výlet do doby kamenné, setkat se s potomky původních nejprimitivnějších australských domorodců, s jejich skalními kresbami a s bumerangem.
Zajímavé je i srovnání věčně soupeřících původních metropolí Sydney a Melbourne s moderním hlavním městem Canberrou.

Jedna z nejúplnějších cest slunečným pobřežím i vnitrozemskými pouštěmi nadchne každého, kdo má toulavou, romantickou a nepokojnou povahu.

Klimatické rozdíly (+5 - + 30 st.C) nejsou v tomto období nijak extrémní, a tak je vlastně akce určena skoro každému, kdo pilně šetří a kdo chce spatřit medvídky koala, pštrosy emu či miniaturní tučňáky, zažít setkání s domorodci a jejich primitivním uměním, dostat se na korálový ostrov, přenocovat romanticky na nějaké pobřežní pláži, zhlédnout bizarní skalní útvary na pobřeží i v centrálních pouštích, příp. vystoupit na nejvyšší horu Austrálie,vykoupat se v moři, vodopádech či tekoucí řece, prolétnout hlavní města Austrálie Sydney, Melbourne a Canberru, navštívit zlatokopecké oblasti. A nesmíme zapomenout ani na gejzíry, sopky, ledovce, jezera, fjordy a Alpy Nového Zélandu.

Délka tras: letadlem 40 000 km, po zemi 16 500 km, lodí 660km, pěšky 8x 4-10 km
Počasí: vzduch 10-33 °C, voda 16-30 °C
Odletové místo: Praha (Vídeň)
Cena zahrnuje: letecká doprava, doprava mikrobusy, trajekt mezi ostrovy Nového Zélandu, trajekt na Tasmánii a zpět, australská víza, ubytování v luxusních kempech ve vlastních stanech, průvodce, informační materiály, pojištění proti úpadku CK.
Cena nezahrnuje: zdravotní cestovní pojištění, které vyžadujeme. Rádi Vám zajistíme kvatní cestovní pojištění.
Itinerář zájezdu

1. - 3. den: Praha (Vídeň) - Cairns

Odlet do severovýchodní Austrálie, do Cairns.

4. - 6. den: Cairns – Townsville

Dny věnované pobytu v Cairns, s výletem na Great Barreer Reef (Velký Bradlový útes), táhnoucí se v délce asi 2000 kilometrů podél pobřeží Queenslandu. Miliony korálových polypů potřebovaly pro vytvoření 600 ostrovů asi 15000 let. Budete mít možnost se v tomto tropickém ráji Korálového moře i potápět.Výlet na Cape Tribulation. Přejedeme do Townsville.

7. - 10. den: Townsville - Uluru

Mount Isa, největší světový důl na stříbro a pomník cestovatele Burkeho. Tennant Creek, Devil´s Marbles, Alice Springs, Uluru (Avers Rock) posvátné místo domorodých Australanů, Kata Tjuta (Olgas).
 

11. - 13. den: Uluru - Adelaide

Cooper Pedy, podzemní město hledačů opálů. Adelaide, botanická zahrada, muzea plná informací o přistěhovalcích, historie Jižní Austrálie a umění.

14. - 16. den: Adelaide - Melbourne

Pískovcové skalní jehly Národního parku Grampians Papoušci, klokani a koaly. Po silnici Great Ocean Road - podél pobřeží plného skalních přírodních útvarů.

17. - 20. den: Tasmánie

Tasmánie je kompletně jiná než celá zbylá Austrálie. Na ostrově na rozhraní Indického oceánu a Pacifiku se mezi bílými plážemi a zasněženými vrcholky hor rozprostírá mnohem úrodnější kraj se spoustou národních parků v takřka nedotčené přírodě.

21. - 23. den: Melborne - Sydney

Melbourne "město zlatokopů" - město s velkou národnostní a kulturní různorodostí. Jako bychom navštívili desítky států zároveň: Itálii na Lygon Street, v okolí Swan Street Řecko, Vietnam na Bridge a Victoria Road, či Turecko u Sydney Road. Nejvyšší hora kontinentu, vysoká 2228 m - Mt. Kosciusko. Sydney, Původní část města u Sydney Cove (The Rocks), Harbour, slavná opera ,Darling Harbour, rybí trh a čínská čtvrť , Sydney Tower. Přelet na Nový Zéland.

24. - 30. den: Jižní ostrov Nového Zélandu

Christchurch - nejangličtější místo v zemi. Panoramatickéi výhledy zejména na nejvyšší hory Jižních Alp Mount Cook (3764 m.n.m.), Mount Tasman (3497 m.n.m.) a La Perouse. Queenstown, Milford Sound – osmý div světa, jedno z nejdeštivějších míst na světě Foxův ledovec a ledovec Franze Josefa . The Pancake Rocks.
 

31. - 35. den: Severní ostrov Nového Zélandu

Hlavní město Wellington, Národní park Tongariro, jeskyně Waitomo s krápníky a hlavně obdivuhodnými svítícími živočichy. Rotorua turisticky nejnavštěvovanější město Nového Zélandu. Leží v geotermální oblasti a tak lze z opravdu bezprostřední blízkosti sledovat množství gejzírů a jezírek s bublajícím bahnem nebo vodou. Auckland podmořské akvárium Kelly Tarlton´s Underwater World and Antarctic Encounter ,tržiště Victoria Park Market či nejživější část města Quay Street, Albert Street, Customs a Queen Street. Waipua Kauri Forest význačný svými mohutnými 1500 let starými stromy. Bay of Island, kterému se říká novozélandský subtropický ráj díky množství ostrůvků a jejich vegetaci.

36. - 37. den: Auckland – Praha (Vídeň)

Odlet z Acklandu do vlasti.

Mapa zájezdu