Seznam zájezdů

Skotsko, č. 110730

...více fotek
...videa

Místo: Evropa, ...Skotsko
Termín: 30.07.2011 - 11.08.2011 (13 dní)
Cena: 49 500,- Kč
hotely, lodge, apartmány snídaně mikrobus letecky trajekt, loď poznání 

Přestože Skotské podnebí je značně nestálé, Skotsko samo je zcela zaslouženě vyhledávanou zemí. Najdete zde totiž takřka vše, po čem běžný turista touží. Od mírně zvlněné krajiny u hranic s Anglií až po větry ošlehané nehostinné ostrovy lemující jeho západní a severní pobřeží. Většina jeho území je až překvapivě snadno dostupná, a to i odlehlá jezera, údolí a pohoří Highland, které leží ani ne dvě hodiny cesty od Edinburghu a Glasgowa.

Délka tras: letecky Bratislava - Edinburgh - Bratislava, mikrobusem 2 500 km, pěšky 5x 5-20 km, lodí 80 km
Počasí: vzduch 13 - 24 °C, deštivěji než u nás
Nástupní místo: Bratislava (svoz Brno)
Cena zahrnuje: letecká, přeprava, doprava mikrobusem, trajekty, ubytování hotely a penziony, průvodce, informační materiály. Vyžadujeme zdravotní připojištění (není v ceně).
Itinerář zájezdu

.

1.-4.den: Bratislava - Edinburgh - Inverness. Letecky do Skotska, Edinburghský hrad včetně kaple sv. Markéty, Královská míle se spoustou zajímavých historických budov a nejrůznějšími obchůdky se suvenýry, whisky, tartanovým oblečením a parfémy, královský palác Holyrood aj.  Stirling, hrad, Wallace Monument. Túra na horu Lochnagar 1155mnm, popř. procházka v okolí jezera Loch Muick, návštěva palírny whisky Glenfiddich. Podél jezera Loch Ness k hradu Urquhart.

5.-7.den: Inverness - Orkneje. Trajektem z Gills Bay do St. Margaret´s Hope. Metropole Orknejí Kirkwall s úzkými uličkami, rozhled z Wideford Hill (226 m). Procházky mezi nejbohatšími historickými areály v Británii: monumenty historie z doby kamenné, bronzové a železné, památky na Kelty i Vikingy. Největší prehistorické pohřebiště na světě, monolity a mystický kamenný kruh Stenness a Brodgar, megalitická vesnice Skara Brae, kamenné hrobky Maeshowe s runovými nápisy.

8.-10.den: Orkneje - Isle of Skye. Nejdivočejší a nejpustší částí Skotska kolem fjordů a jezer, Durness: jeskyně Smoo. Hrad Eileen Donan (film Highlander). Dva dny na ostrově z bájí starých Keltů a Norsů - Isle of Skye v souostroví Vnitřních Hebrid: kouzelná příroda s útesy, vodopády, jezery, centrum ostrova město Portree s úzkými uličkami a barevnými domky. Túra v prý nejkrásnějším britském pohoří Cuillin, hrad Dunvegan.

11.-13.den: Isle of Skye - Edinburgh - Bratislava.  Výstup na nejvyšší horu Británie Ben Nevis (1344 m). Okolo nádherného jezera Loch Lomond a přes největší město Skotska Glasgow. Z Edinburghu odlet domů…

Mapa zájezdu