Seznam zájezdů

Ferraty Sella Ronda, Itálie, č. 120711, poznávací zájezd, turistika 2012

...více fotek

Místo: Evropa, ..Itálie
Termín: 11.07.2012 - 15.07.2012 (5 dní)
Cena: 5 700 Kč
vybavené kempy ve vlastních stanech mikrobus turistika poznání 

Lákají Vás alpské vrcholy a nepřístupné stěny i když nejste horolezci? Ferraty – zajištěné cesty jsou příležitostí právě pro Vás. Výběr obtížností cest je možné volit dle zdatnosti účastníků. Zdoláme pomocí ocelových lan a žebříků nejeden vrchol. Úchvatné pohledy na hřebeny hor a do hlubokých údolí nám budou odměnou za naši námahu a odvahu...

Délka tras: mikrobusem 1 900 km, pěšky 3x 5-20 km
Počasí: vzduch 13 - 25 °C, proměnlivé, v noci teploty i kolem 0 °C
Nástupní místo: Brno

Cena zahrnuje:

dopravu mikrobusem, dálniční poplatky, ubytování 4 noci ve vybaveném kempu ve vlastních stanech, český delegát, informační materiály a DPH.

Cena nezahrnuje: nutné vybavení - přilba, ferratový set, sedací úvazek, hrudní úvazek - CK zajistí půjčení z autorizované půjčovny - cena cca 450 Kč / zájezd. Vyžadujeme zdravotní připojištění (není v ceně) - zajišťujeme kvalitní horské pojištění.

Při počtu 6 a více osob možnost výběru vlastního termínu!

Itinerář zájezdu

1.den

Odjezd z Brna přes Rakousko do Itálie – Colfosco, Dolomity, ubytování v kempu.

2.den

Přesun z kempu do sedla Grödner Joch (Passo Gardena) autem, místní dopravou nebo pěšky. Odtud vyrazíme na dvě lehké, krátké ferraty, které začátečníkům představí tuto nádhernou aktivitu. Ze sedla se vydáme směrem k chatě Dantercepies (2 298 m), za kterou již následuje nástup na velmi lehkou, ovšem elegantní ferratu Pitla Cir (Cir V). Po sestupu zpět se přesuneme úbočím masívu Cir na druhou ferratu Gran Cir. Zpět do Colfosca se vydáme nádhernou horskou tůrou ve skupině Puez - Geisler - dálkovou trasou Dolomitenhöhenweg 2. Přes Passo Cir, Passo Crespeina a Forcola de Ciampac se dostaneme k chatě Edelweiss. Následuje sestup do kempu v Colfoscu.

3.den

Jedna z nejznámnějších a nejnavštěvovanějších ferrat v Itálii - krásná ferrata Brigada Tridentina (obtížnost C) s dostatečným množstvím kvalitních chytů a kramlí. Na konci ferraty přechod po krátkém zavěšeném lanovém můstku s výhledem do údolí. Možnost občerstvení na horské chatě F. Cavazza al Pisciadu (2 587 m n. m.), výstup na vrchol Pisciadu (2 985 m n. m.) - v případě dobrého počasí a časových možností, sestup zpět do kempu. Video z této ferraty naleznete zde.

4.den

Lanovka na Crep de Munt (cca 17 euro), krátká ferrata Boe seekofel - Piz da Lech, obtížnost B - C. Video z této ferraty naleznete zde.

5.den

Sbalení stanů, nákup potravin či dárků, odjezd směr ČR.

 

ZMĚNA PROGRAMU MOŽNÁ (NAPŘ. Z DŮVODU POČASÍ APOD.).