Seznam zájezdů

Skotsko, Irsko, č. 120513, poznávací zájezd 2012

...více fotek

Místo: Evropa, ..Anglie, Skotsko, Irsko
Termín: 13.05.2012 - 06.06.2012 (25 dní)
Cena: 26 900,- Kč
vybavené kempy ve vlastních stanech mikrobus trajekt, loď turistika poznání 

Přestože Skotské podnebí je značně nestálé, Skotsko samo je zcela zaslouženě vyhledávanou zemí. Najdete zde totiž takřka vše, po čem běžný turista touží. Od mírně zvlněné krajiny u hranic s Anglií až po větry ošlehané nehostinné ostrovy lemující jeho západní a severní pobřeží. Většina jeho území je až překvapivě snadno dostupná, a to i odlehlá jezera, údolí a pohoří Highland, které leží ani ne dvě hodiny cesty od Edinburghu a Glasgowa.

Jen málo míst na naší planetě je tak nabito historií, jako je ostrovní stát Irsko. Kamkoli se ohlédnete, objeví se před vámi zbytky starobylých památek, hradů, klášterů, prehistorických vztyčených kamenů, válcových věží a vysokých keltských křížů, z nichž některé jsou dokonce starší než pyramidy. Nadchne nás zelená krajina a samozřejmě nemůžeme opomenout i večerní atmosféru irských pubů…

 

Délka tras: mikrobusem 7 500 km, pěšky 5x 5-20 km, lodí 300 km
Počasí: vzduch 8 - 20 °C, deštivěji než u nás
Nástupní místo: Brno
Cena zahrnuje: doprava mikrobusem, trajekty, ubytování v kempech ve vlastních stanech, průvodce, informační materiály a DPH. Vyžadujeme zdravotní připojištění (není v ceně).
Itinerář zájezdu

1.-3.den: Brno - Londýn.Odjezd z Brna ve večerních hodinách přes Německo a Belgii do Francie. Trajektem do Doveru.Prohlídka Londýna, Buckinghamský palác, Big Ben, Downing street, Trafalgarské square, Hyde park, Tower Bridge…..      

4.-7.den: Edinburgh - Inverness.Edinburghský hrad včetně kaple sv. Markéty, Královská míle se spoustou zajímavých historických budov a nejrůznějšími obchůdky se suvenýry, whisky, tartanovým oblečením a parfémy, královský palác Holyrood aj.  Stirling, hrad, Wallace Monument. Túra na horu Lochnagar 1155mnm, popř. procházka v okolí jezera Loch Muick, návštěva palírny whisky Glenfiddich. Podél jezera Loch Ness k hradu Urquhart.                                                                                        

8.-10.den: Inverness - Orkneje.Trajektem z Gills Bay do St. Margaret´s Hope. Metropole Orknejí Kirkwall s úzkými uličkami, rozhled z Wideford Hill (226 m). Procházky mezi nejbohatšími historickými areály v Británii: monumenty historie z doby kamenné, bronzové a železné, památky na Kelty i Vikingy. Největší prehistorické pohřebiště na světě, monolity a mystický kamenný kruh Stenness a Brodgar, megalitická vesnice Skara Brae, kamenné hrobky Maeshowe s runovými nápisy.                            

11.-13.den: Orkneje - Isle of Skye.Nejdivočejší a nejpustší částí Skotska kolem fjordů a jezer, Durness: jeskyně Smoo. Hrad Eileen Donan (film Highlander). Dva dny na ostrově z bájí starých Keltů a Norsů - Isle of Skye v souostroví Vnitřních Hebrid: kouzelná příroda s útesy, vodopády, jezery, centrum ostrova město Portree s úzkými uličkami a barevnými domky. Túra v prý nejkrásnějším britském pohoří Cuillin, hrad Dunvegan.                                                                            

14.-15.den: Isle of Skye - Glasgow.  Výstup na nejvyšší horu Británie Ben Nevis (1344 m). Okolo nádherného jezera Loch Lomond a přes největší město Skotska Glasgow.                                                                                            

16.-17.den: Belfast -Bushmills.Trajektem přes North Channel do Severního Irska, metropole Belfast. Exkurze ve slavné palírně whiskey, pobřeží čedičových sloupů Giant´s Causeway.                                                                              

18.den: Sligo – Gallway - Tralee.Starobylé (London)Derry. Hranice Irské republiky, kamenná pevnost Grianan s krásným rozhledem, živé městečko Sligo. Výstup na horu Knocknarea s mohylou bájné královny Maev, megalitické pohřebiště Carrowmore. Galway - kulturní centrum západního Irska.Oblast Burren se slavnými Moherskými útesy a megalitickými hroby, skanzen a věžový hrad v Bunratty.                                                                                          

19. – 20.den: Dingle - N.P. Killarney..Okruh poloostrovem Dingle – skalnaté pobřeží, písečné pláže, irské Benátky – Cork, malebné vesničky, starověké památky. Den v národním parku Killarney pod nejvyšším pohořím Irska. Pěší túra, krásná soutěska Gap of Dunloe.                                                                                                                                       

21.-22.den: Kilkenny - Dublin.Pod Galty Mountains ke skalní pevnosti v Cashelu. Středověké „mramorové město“ KilkennyDublin - metropole Irska: hrad, staré město, katedrály, puby.                                                                                             

23.-25.den: Dublin – Stonehenge - Brno. Stonehenge, nejslavnější megalitická památka na světě, je prehistorický monument. Průjezd Belgií a Německem. Příjezd do Brna v ranních hodinách.

Mapa zájezdu