Seznam zájezdů

Chile, Argentina - Patagonie, č.150317, poznávací zájezd 2015


Místo: Jižní Amerika, ..Chile, Argentina
Termín: 17.03.2015 - 05.04.2015 (20 dní)
Cena: 86 800,- Kč
hostely, levnější ubytování autobusy, vlaky, místní doprava letecky turistika poznání 

 

Jihoamerická Patagonie - drsná krajina kousek od jižního pólu, sen cestovatelů. Nádherné národní parky Chile, ledová Ohňová země, úrodné pampy mírného pásu, dvě protilehlé metropole v ústí veletoků Paraná a Uruguay - Buenos Aires a Montevideo. Kultura, exotické rostlinstvo i živočišstvo jižních horských a subpolárních oblastí, nejkrásnější ledovec na světě i panorama nejvyšší hory Ameriky. 

Délka tras: letadlem 28 000 km, po zemi 3 800 km (autobusy,mikrobusy), pěšky 4x 5-10 km
Počasí: od tropického po vysokohorské, vzduch 0-30°C
Nástupní místo: Praha (Vídeň)
Cena zahrnuje: letecká doprava do Chile a zpět z Argentiny, přelety Puerto Montt - Punta Arenas a Ushuaia Buenos Aires, veřejná a nájemní doprava (autobusy, mikrobusy), ubytování (levnější hotely, hostely se snídaní), pojištění CK proti úpadku, průvodce, informační materiály. Vyžadujeme zdravotní připojištění (není v ceně).
Itinerář zájezdu

 

1.-3.den: Praha - Santiago de Chile. Let do Chile. Hlavní město Santiago: prezidentský palác La Moneda, Plaza de Armas aj. Vyhlídka z vrchu Cerro San Cristobal nad městem. Celodenní výlet (výjezd) pod nejvyšší horu celé Ameriky - Aconcaguu (6959 m).

4.den: Puerto Montt. Autobusem do Puerto Montt: návštěva rybích trhů a ochutnávka místní speciality - curanta.

5.den: Ostrov Chiloe. Výlet lodí na ostrov Chiloe: dřevěné kostelíky v malebných vesničkách a indiáni Mapuche.

6.-7.den: Puerto Montt - Punta Arenas. Letecky do Punta Arenas u Magalhaesova průlivu. Prohlídka izolovaného města. Možnost návštěvy kolonií tučňáků.

8.den: Punta Arenas - Puerto Natales. Přejezd.

9.-11.den: Torres del Paine. Trek v N.P. Torres del Paine: vyhlídka na obří skalní věže (torres), vodopády, jezera, podle možností ledovec Grey. Lodí po Lago Pehoe. Návrat do Puerto Natales.

12.-14.den: Puerto Natales - Ushuaia. Výlet do národního parku Los Glaciares s údajně nejkrásnějším ledovcem světa - Perito Moreno, jezero Argentino. Autobusem do Calafete. Plavba přes Magalhaesovu úžinu do Ohňové země.

15.-17.den: Ushuaia - Buenos Aires. Prohlídka města Ushuaia na břehu Canal de Beagle. Návštěva divokého a nehostinného národního parku, projížďka vězeňským vláčkem. Možnost výletu lodí do průlivu. Přelet do Buenos Aires.

18.den: Buenos Aires. Prohlídka velkoměsta u ústí Rio de La Plata: historické jádro - prezidentský palác, parlament, radnice, katedrála, bohémská čtvrť San Telmo, nábřeží.

19.-20.den: Buenos Aires - Praha. Odlet domů. 

Mapa zájezdu