Seznam zájezdů

Chile, Bolívie, Peru

...více fotek

Místo: Jižní Amerika, ..Chile, Bolívie, Peru
Termín: 23.11.2010 - 20.12.2010 (28 dní)
Cena: 79 900,- Kč
hostely, levnější ubytování snídaně autobusy, vlaky, místní doprava letecky poznání 

Na této cestě se seznámíte s nejbohatším státem Jižní Ameriky, Chile, a stejně tak s jeho sousedem, nejchudší Bolívií, která je stejně jako Peru, stále velmi autentická a stále nepoznamenaná moderním světem. Program je určen těm, kteří touží po dobrodružství a poznání nejen přírodních krás, jako je nejhlubší kaňon světa COLCA, nejsušší poušť světa ATACAMA, největší solné jezero světa UYUNI či nejvýše položené splavné jezero na světě TITICACA, ale i po setkání s místním obyvatelstvem ve městech jako je LA PAZ a odlehlých vesničkách, a v neposlední řadě i po množství historických památek, jako jsou 3.000 let staré obrazce v NAZCA, památky v TAJEMNÉM ÚDOLÍ, či incká stavba opředená tajemstvím - MACCHU PICCHU.

Délka tras: letadlem 28 000 km, po zemi 3 800 km (autobusy,mikrobusy), pěšky 4x 5-10 km
Počasí: od tropického po vysokohorské, vzduch 0-30°C
Nástupní místo: Praha (Vídeň)
Cena zahrnuje: letecká doprava do Chile a zpět z Peru, veřejná a nájemní doprava (autobusy, mikrobusy), 3-denní přejezd z Chile do Bolivie, ubytování (levnější hotely, hostely se snídaní), průvodce, informační materiály. Vyžadujeme zdravotní připojištění (není v ceně).
Itinerář zájezdu

1. - 3. den: Praha (Vídeň) - Santiago de Chile

Hlavní město Santiago: prezidentský palác La Moneda, Plaza de Armád, vyhlídka z Cerro Santa Lucia.
 

3. - 5. den: San Pedro de Atacama

Výlety do pouště Atacama.

6. - 10. den: Uyuni

Třídenní přejezd přes solné pláně z Chile do Bolivie. Hřbitov vlaků.
 

11. - 13. den: La Paz

Největší město Bolívie - La Paz: trh zázračných medicín. Měsíční údolí, pěší túra kaňonem Palca.

14. den: Copacabana, jezero Titicaca

Největší jezero v Jižní Americe a největší vysokohorské jezero a zároveň nejvýše položené splavné jezero na Zemi. Má rozlohu 8288 km². Je 194 km dlouhé a maximálně 65 km široké. Průměrně je hluboké 140 až 180 m a dosahuje maximální hloubky 304 m (i když někteří domorodci tvrdí, že je bezedné). Leží v nadmořské výšce 3 821 m.

15. - 18. den: Cuzco, Macchu Picchu

Fakultativní výlet „Secret Valley“. Tento výlet je naplněn návštěvou těch nejhezčích inckých památek doplněný překrásnou krajinou plnou hor a údolí. Výlet na Macchu Picchu. Leží 2 400 m.n.m., památka UNESCO, jedna ze záhad dávno zaniklé kultury. Nejnavštěvovanější místo jižní Ameriky.

19. - 22. den: Arequipa,Colca Canyon

Arequipa, druhé největší město Peru s tyčícím se vulkánem El Misti (5 822 m) nad městem, s koloniálními stavbami je výchozím místem do jednoho z nejsušších a nejhlubších kaňonů na světě, do Colca Caňonu.
 

23. - 25. den: Nazca
Nazca obrazce, poprvé zpozorovány americkým letcem v roce 1939, památka UNESCO. Některé staré možná až 3 000 let, proč a kdo je vytvořil? Záhada, která nedá spát mnohým badatelům. Možnost letu s Nazca Lines. Výlet na známé hrobky Chauchila cementery (více než 1 000 let staré mumie, keranika…)

26. - 27. den: Lima

Lima, Plaza de Armas, hlavní náměstí s katedrálou, Arcibiskupským palácem a palácem Gobierno, který je domovem peruánského prezidenta. Plaza de Martin a Grau a další zajímavosti tohoto velkoměsta. Odlet.
 

28. den: přílet do Prahy

Mapa zájezdu

Mapa zájezdu