Seznam zájezdů

Brazílie, Argentina (Patagonie), Chile

...více fotek

Místo: Jižní Amerika, ..Brazílie, Argentina, Paraguay, Chile
Termín: 24.10.2009 - 18.11.2009 (26 dní)
Cena: 84 900,-
hostely, levnější ubytování snídaně autobusy, vlaky, místní doprava letecky turistika 

Jižní Amerika to je dobrodružství, kultura, vrcholky And, rozmanitá fauna a flóra, deštné pralesy, karnevaly, pláže, velkoměsta, víno, 200 NP, a nejižnější osady světa…

PoprohlídceRio de Janiera nás čekají nejúžasnější vodopády světa Iguazú, poznáte chaos Buenos Aires, pocítíte co znamená pustina východního pobřeží PATAGONIE s miliónovou kolonií tučňáků, uvidíte nádherný kus jižní i severní Patagonie na hranicích Argentiny a Chile, budete nasávat nezapomenutelnou atmosféru tohoto kontinentu a rozmanitost barev jihoamerického jara v argentinském Bariloche a přitom pozorovat kondory, vaše zraky bude po dva dny upoutávat majestátný vulkán Osorno a v Santiagu při pohledu na Andy, vám bude smutno, že naše cesta pomalu končí …

 

Délka tras: letadlem 29 000 km, po zemi 4500 km (autobusy, minibusy),  pěšky 4x 5-20 km
Počasí: od subpolárního či vysokohorského po subtropické, velké rozdíly teplot (vzduch 10-30 °C)
Nástupní místo:

Praha (Vídeň)

Cena zahrnuje:  letecká doprava do Rio de Jandera a ze Santiaga, vnitrostátní lety Buenos Aires - El Calafate a Rio de Janiero – Iguazú Falls, veřejná a nájemní doprava autobusy (noční přejezdy luxusními autobusy třídy Cama – postel) a mikrobusy, ubytování (levnější hotely, hostely se snídaní), průvodce, informační materiály a DPH. Vyžadujeme zdravotní připojištění (není v ceně).
Itinerář zájezdu

1.-3.den: Praha (Vídeň) - Rio de Janeiro. Druhé největší město jižní Ameriky, Pao de Acúcar, Cukrová homole z níž je nádherný výhled na město a Corcovádo, Hrbáč, se sochou Krista, slavné pláže Copacabana, stadion Maracaná.

4.-6.den: Iguazú Falls. Národní park Iguazú: jedny z nejkrásnějších vodopádů na celém světě na řece Iguazú. Úchvatné výhledy z Argentinské i Brazilské strany. Ptačí park. Tres Fronteras, místo, kde se setkávají hranice tří států - Argentiny, Brazílie a Paraguaye. Exkurze do největší hydroelektrárny na světě – Itaipu.

7.-8.den:  Autobusem do Buenos Aires a přelet do El Calafate.

 9.-12.den: Torres del Paine. Tůra v N.P. Torres del Paine: vyhlídka na obří skalní věže (torres), vodopády, jezera, podle možností ledovec Grey. Nocleh v Puerto Natales.

13.-15.den: El Calafate - Puerto Madryn..Výlet do národního parku Los Glaciares s jedním z nejkrásnějších ledovců světa - Perito Moreno, jezero Argentino. Punta Tombo. Pozorování tučňáků

16.-19.den: San Carlos De Bariloche. Celodenní výlet na ostrov Victoria, do parku  Array nebo na sopku Trobador, pěší túra, nebo lanovkou na Cerro Cathedral.

20.-23.den: Puerto Montt. Autobusem do Puerto Montt. Výlet  na ostrov Chiloe: dřevěné kostelíky v malebných vesničkách a indiáni Mapuche. výlet kolem jezera Llanquihue, s návštěvou přilehlých městeček, sopky Osorno a vodopádů Petrohué.

24.-25.den:Santiago de Chile.  Hlavní město Santiago: prezidentský palác La Moneda, Plaza de Armád, vyhlídka z Cerro Santa Lucia..odlet

26.den: Přílet do Prahy (Vídně)