Seznam zájezdů

Peru, Ekvádor, č. 120107, poznávací zájezd 2012

...více fotek

Místo: Jižní Amerika, ...Peru, Ekvádor
Termín: 07.01.2012 - 02.02.2012 (27 dní)
Cena: 81 800,- Kč
hostely, levnější ubytování snídaně autobusy, vlaky, místní doprava letecky poznání 

Hory, památky, příroda, koupání v oceánu, výlet do džungle, rovník, Panamerikana a mnoho dalšího navštívíte při zájezdu Peru a Ekvádor.

 

Délka tras: letadlem 28 000 km, po zemi 3 800 km (autobusy,mikrobusy), pěšky 4x 5-10 km
Počasí: od tropického po vysokohorské, vzduch 0-30°C
Odletové místo: Praha (Vídeň)

Cena zahrnuje:

letecká doprava do Peru a z Ekvádoru zpět, veřejná a nájemní doprava (autobusy, mikrobusy), ubytování (levnější hotely, hostely se snídaní), průvodce, informační materiály, pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje: odletová taxa z Quito 41 USD (platba v hotovosti na místě), fakultativní výlety, cestovní zdravotní pojištění, které vyžadujeme. Rádi Vám zajistíme kvalitní cestovní pojištění.
Itinerář zájezdu

1. den: Praha (Vídeň) – Lima, nocleh

2. den: přílet do Limy, hlavního města Peru

Lima je spíše moderní než skutečně exotické město, obklopené plážemi z jedné strany a horami z druhé. K vidění jsou muzea, prezidentský palác, městské katakomby, katedrála, archeologická naleziště. Lima je branou ke krásám přírody a zbytkům předinckých kultur. Nocleh

3. den: Lima

Dle časových možností některé další zajímavostí Limy: procházka centrem, nedávno objevená pyramida a další. Přejezd autobusem do Cuzca.

4. den: večerní příjezd do Cuzca. Nocleh v Cuzcu

5. den: prohlídka města Cuzco

V době největšího rozkvětu sice incká říše sahala od jižní Kolumbie, přes Ekvádor, Peru, Bolívii až do středního Chile, ale její původ je právě v okolí peruánského Cuzca, kde zhruba od 13. století kmen Inků vládl. Tahuantinsuyo (Čtyři rohy), jak svou říši nazvali, se postupně stala nejmocnějším státním útvarem Jižní Ameriky. Nocleh Cuzco.

6. den: jednodenní výlet do Secret Valley

Posvátné údolí Inků, neboli El Valle Sagrado, je horské údolí řeky Urubamby v Andách. Inkové tu žili v několika vesnicích, jako například Písac nebo Ollantaytambo. Písac kombinuje indiánský trh, skalní ruiny a příkré zemědělské terasy. Jednalo se o nejdůležitější místo celé incké říše a nejvýznamnější místo pěstování kukuřice. Nocleh v Aqua Caliantes.

7. den: Machu Picchu

V brzkých ranních hodinách odjezd k Machu Picchu. O významu Machu Picchu (2 700 m n. m.) se archeologové dodnes jen přou. Inkové po sobě nezanechali žádné písemné zdroje a v době, kdy přišli na území dnešního Peru Španělé, bylo už Machu Picchu pravděpodobně opuštěné a Španělé se o něm nikdy nedozvěděli. Jediní, kdo znali jeho polohu a účel, byli přímí potomci Inků. Ti po krátké době vymřeli a tak se Machu Picchu ztratilo v džungli. Letos oslaví 100 let od svého objevení. Odpoledne odjezd vlakem do Cuzca. Nocleh v Cuzcu.

8. den: přejezd do města Puna, jezero Titicaca

Puno, město na peruánské straně nejvýše položeného splavného jezera na světě, jezera Titicaca. Délka jezera je 190 km, průměrná šířka 70 km, plocha 8 300 km čtverečních, nadmořská výška je 3 820 m a nachází se v něm přes 30 ostrovů. Nocleh Puno.

9. den: dopoledne půldenní výlet k plovoucím ostrovům na jezeře

Již dávno si lidé vytvořili vlastní ostrovy z rákosu a na nich žijí do dnešních dnů. Odpoledne přejezd do Arequipy. Město je střediskem stejnojmenného departementu na západním úpatí And (2 370 m n.m. ). Je dopravní křižovatkou, ale nacházejí se zde památky, muzeum a dvě univerzity. Honosí se přídomkem "bílé město", protože je postavené z bílého sopečného kamene - siluru. Nocleh Arequipa.

10. den: fakultativní výlet Colca Canyon

Ráno odjezd na dvoudenní výlet do Colca Canyonu. Kaňon je jedním z nejhlubších na světě, 2x hlubší než známý Grand Canyon v USA. Jeho oblast byla dávno v historii osídlena a byla důležitým bodem mnoha kultur, především díky velmi důležitému zemědělství. Nocleh Civay.

11. den: výlet na kondory, Colca Canyon

K večeru návrat do Arequipy a noční přejezd do Nazca.

12. den: přejezd do Nazca

Ranní příjezd do Nazca, kde můžete spatřit tajemné obrazce kultury Nazca. Dnes se tato zvláštnost řadí mezi památky UNESCA. Možnosti fakultativního výletu – let nad obrazci, popř. výlet na vyhlídku. Nocleh Nazca.

13. den: přejezd do Limy a Huarazu

Denní přejezd do Limy. Přestup v Limě a noční přejezd do Huarazu.

14. den: Huaraz

Příjezd do Huarazu. Tato oblast je jedna z nejlepších v Jižní Americe. Zde si člověk může vychutnat horskou scenérii a bohatou nabídkou aktivit, jako je chození po horách, horolezectví, lyžování, rafting, poznání horských vesniček s jejich živými trhy apod. Odpočinek a výběr výletů.

15. a 16. den: výlety v oblasti Huaraz

 

HUARAZ – možnost jednodenních fakultativních výletů:

1. celodenní trek na LAGUNU 69 – fascinující scenérie hor s pohledy na vodopády a nádherně modrými jezery (cca 30 USD)

2. celodenní výlet na LLANGUNUCO LAKES, jejichž vody mění barvu v závislosti na období v roce a poloze slunce. Patří mezi jedny z nejdostupnějších ze všech tří stovek ledovcových jezer v pohoří Cordilleri Blanca, která je součástí Národního Parku Huascarán (cca 20 USD, 8 h)

3. CHAVÍN DE HUANTAR – impozantní kamenný chrámový komplex, 2 500 let staré náboženské centrum. Pro svou kulturu stejně tak důležité, jako Cuzco ve své době pro Inky (cca 20 USD, 9 – 11h)

4. návštěva termálních pramenů CHANCOS nebo CARAZ (každý cca 15 USD).

 

17. den: celodenní přejezd do letoviska Mancora

Malá vesnička na břehu oceánu, obklopena letními letovisky. Pozornost budí koupáním, plážemi, šnorchlováním a vodními sporty. Oblast byla také dobře známá pro Ernesta Hemingwaye, kterého pobřeží inspirovalo k napsání novely „Stařec a moře“. Nocleh v Mancora.

18. den: Mancora

Volný den je možné využít ke koupání v moři a opalování. Centrum tohoto populárního letoviska protíná jedna z nejznámějších cest světa - Panamerikana – jedna cesta, dva kontinenty, 12 zemí a 13 000 km. Nocleh v Mancora.

19. - 20. den: přejezd do Baňos

Překročení hranic z Peru do Ekvádoru. Celodenní cesta do největšího Ekvádorského města Guayaquil, který nám bude sloužit jako přestupná stanice dále do městečka Baňos. Nocleh.

21. - 23. den: výlety v okolí Baňos.

Možnost třídenního výletu do džungle. Během výletu se seznámíte nejen s životem džungle, ale také kulturou místních obyvatel (cca 180 USD s all inclusive). Poslední den nocleh v Baňos.

24. den: přejezd do Quita

Quito je hlavní město Ekvádoru. Leží v severním Ekvádoru asi 22 km jižně od rovníku a je druhým nejvýše položeným hlavním městem na světě (2 850 m n. m.). Město leží na východním svahu aktivního vulkánu Pichincha (4 794 m).
Dle časových možností prohlídka koloniálního města zařazeného mezi památky UNESCO. Nachází se zde plno kostelů a klášterů, parlament, prezidentský a arcibiskupský palác, nebo nová lanovka na aktivní vulkán Pichincha s výhledem na Quito a okolní vulkány. Nocleh v Quitu.

25. den:. půldenní výlet do "středu světa", CIUDAD MITAD DEL MUNDO

Fakultativní výlet k rovníku (Ekvátor leží na rovnoběžce 0°, 0´, 0´´) a jeho zajímavého muzea. Dle časových možností možnost návaznosti na půldenní výlet na PULULAHUA vulkán, s jedním z největších kráterů na kontinentu (na vulkán se dá zakoupit túra v komplexu Ciudad del Mundo, cca 6 USD). Nocleh v Quitu.

26. den: odlet z Quita

V případě pozdějšího času odletu možnost návštěvy dalších památek města.

27. den: přílet do Prahy (Vídně).

Mapa zájezdu