Seznam zájezdů

FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE A VELIKONOČNÍ OSTROV, č. 190418, poznávací zájezd 2019


Místo: Jižní Amerika, ...Chile, Francouzská Polynésie
Termín: 18.04.2019 - 06.05.2019 (19 dní)
Cena: 139 900,- Kč
hotely, lodge, apartmány osobní auto letecky turistika poznání 

Tropický ráj na Tahiti a záhadný Velikonoční ostrov...

Délka tras: letadlem 35 000 km, minivanem 1 000 km, pěšky 5x 5-15 km
Počasí: proměnlivé, 20-30 °C
Nástupní místo: Praha
Cena zahrnuje: letecká doprava dle itineráře včetně přeletů mezi ostrovy Tahiti - Bora Bora - Raiatea - Tahiti, doprava po ostrovech (minivan), ubytování hotely, apartmány, český průvodce a řidič, zákonné pojištění proti úpadku CK, informační materiály, zdravotní pojištění a pojištění storna.
   
Itinerář zájezdu

1.- 2.den: Let z Evropy na Tahiti.

3.- 6.den: Papeete, metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie. Barevné trhy, přístav, radnice, večerní procházka po nábřeží. Návštěvy centra města, trhů a nákupy suvenýrů. Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui. Tropická vegetace, vodopády, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa.. Lodí na „Ostrov srdce“, dějiště filmu Bounty - Mooreu. Bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy. Ananasové a vanilkové plantáže, papája, avokádo, mango, banány… Zátoky kapitána Cooka a Opunohu. Údolí se starými polynéskými chrámy.  Koupání, šnorchlování  a slunění na plážích.

7.-8.den: Raiatea, Nejposvátnější z polynéských ostrovů. Nejvýznamnější marae Francouzské Polynésie Taputapuatea. Vyhlídky na zelené hory, vodopády,  laguny a příjemný poklid krásného ostrova.

9.-11.den: Bora Bora. „Nejkrásnější“ ostrov Pacifiku se strmými sopečnými vrchy nad barevnou lagunou. Korálové útesy a nádherné pláže. Možnost výletu na kole, lodí či vrtulníkem. Koupání, šnorchlování…

12.den:  Tahiti. Pěšky údolím Fautaua pod dvoutisícovými vulkány k velikému vodopádu. Přírodovědné a etnografické muzeum Tahiti. Koupání na černých lávových plážích v okolí  Papeete.

13.-16.den: Velikonoční ostrov. Noční let z Papeete na ostrov Rapa Nui. Prohlídka ostrova, který kromě 887 moai nabízí turistům i spoustu přírodních krás - krátery, útesy, lávové jeskyně a neopakovatelnou atmosféru izolovaného místa. Kráter Rano Kau, Orongo - vesnice kultu ptačího muže. Lom v Rano Raraku. Koupání pod moai na bělostné pláži Anakena s palmovým hájem. Prohlídky pěšky, možnost pronájmu kol, motorek či koní.

17.den: Santiago de Chile. Hlavní město Santiago: prezidentský palác La Moneda, Plaza de Armas, vyhlídka z Cerro Santa Lucia…

18.-19.den: Let z Jižní Ameriky zpět do Prahy