Seznam zájezdů

MEXIKO, č. 180210, poznávací zájezd 2018

...více fotek
...videa

Místo: Severní Amerika, ..Mexiko
Termín: 10.02.2018 - 05.03.2018 (24 dní)
Cena: 75 900,- Kč
hostely, levnější ubytování mikrobus letecky poznání 

                Cesta, na níž se vydáváme, nabízí mnohé z toho nejkrásnějšího a nejzajímavějšího, čím se Mexiko může pyšnit. Pochopitelně nemůžeme vidět vše, na skutečné poznání této největší a nejvýznamnější středoamerické země, jejíž rozloha je 25x větší než naše republika, by nestačily tři měsíce, možná ani tři roky, natož pak necelé čtyři týdny, které budeme mít k dispozici my.

                    Přesto nevěšte hlavu, i tak uvidíme nesmírně mnoho. Poloostrov Yucatan s jedinečnými mayskými chrámy a tropickým pobřežím Karibiku s nádhernými bělostnými plážemi. Chiapas, nejizolovanější a nejsvébytnější ze všech mexických států, s tajuplným mayským komplexem Palenque v džungli a indiánskými vesničkami obývanými původními indiány s tradiční kulturou. Údolí Oaxacy s řadou historických i přírodních skvostů. Veracruz, prý nejpřátelštější a nejoptimističtější město Mexika. Klasická španělská koloniální města s překrásnými chrámy, vyrostlými jako díkůvzdání za nabyté bohatství vzešlé z těžby stříbra. Pětitisícové, stále aktivní vulkány slavných jmen. Betonové šílenství největšího města světa, aztécké, mayské, toltécké, zapotécké, olmécké i další areály dávných prehispánských indiánských kultur, tropické kaskády plné "živé" vody i zkamenělou nádheru minerálního vodopádu, monumentální kaňony a mnoho dalších krásných střípků z nesmírně pestrého a barevného mexického kaleidoskopu. Nezapomeneme ani na tichomořské pobřeží se světoznámým Acapulcem a město stříbra Taxco s křivolakými uličkami.

                Kromě samotné krajiny a historických památek jsou i další důvody proč se vydat právě do Mexika. Tato země je fenoménem nejen třeba kulinářským či hudebním, ale jednoduše i díky svým obyvatelům a jejich běžnému životu. Pobývat v tak nesmírně zajímavé, barevné a optimistické společnosti jakou je ta mexická je nemenším zážitkem než obdivovat pyramidy v Téotihuacánu. 

                Je toho mnoho, co může Mexiko nabídnout. Při putování, které nám dá možnost poznávat tuto zemi nikoli z izolovaných luxusních hotelů, ale z úrovně prostých lidí, mějte oči otevřené a určitě si během cesty přijdeme na své.

 

Délka tras: letadlem 23000km,autem 5000km,pěšky 6x5-10km
Počasí: vzduch 25-33°C,voda 26-28°C
Odletové místo: Praha/Vídeň

Cena zahrnuje:

letecká doprava, doprava minivanem, ubytování (penziony, levnější hotely), průvodce, pojištění, včetně pojištění storna, pojištění úpadku CK, informační materiály.

Itinerář zájezdu

1.den: Praha/Vídeň - Mexico City.Přílet do mexické metropole.

2.-3.den: Mexico City.Hlavní město Mexika: náměstí Zócalo s katedrálou a indiánskou kulturou, ruiny aztécké metropole Tenochtitlánu, poutní bazilika Guadálupe, Torre Latinoamericana: vyhlídka ze 44. patra, Národní antropologické muzeum,  Zahrady, květiny, mariachi... Nejvýznamnější město prekolumbovských civilizací - kultovní Teotihuacán: pyramida Slunce a Měsíce, reliéfy Opeřeného hada aj.  

4.-5.den: Puebla - Veracruz.Výjezd do Cortésova průsmyku (3650 m) výhledy na sopky Popocatépetl (5452 m) a Iztaccíhuatl (5286 m).. Španělská koloniální Puebla se 70 kostely a kláštery, talaverská keramika, Cholula: největší pyramida světa, Okolo nejvyšší hory Mexika - Citlatépetl (5700 m) k Mexickému zálivu. . Město písně „La Bamba“ - Veracruz, pyšnící se po Riu nejbouřlivějším karnevalem Ameriky.

6.-8.den: Veracruz – Villahermosa - Campeche. Sopečné jezero Catemaco. Koupání v mexickém zálivu. La Venta - muzeum Olmeků v ZOO, park Přejezd na poloostrov Yucatán, do nádherného města Campeche.

9.-10.den: Campeche - Mérida - Valladolid.Tradiční metropole Mayů: „Bílé město“ Mérida. Putování po ruinách mayských měst - Uxmal: Kouzelníkova a Velká pyramida, nejslavnější Chichén Itzá: kalendářová pyramida El Castillo, Hlavní míčový dvůr, Chrám lebek, Posvátná skalní studna - děsivé obětiště Mayů. Koupání v cenote (krápníkové jeskyni).

11.-13.den: Cancun - Tulum - Chetumal.Turistův sen - Tulum: město Mayů přímo na pobřeží, koupání a šnorchlování na bělostných plážích Karibiku, kokosové palmy, korálové útesy, hamaky. Laguna Bacalar – sladkovodní jezero v džungli, koupání.

14.-15.den: Palengue - San Cristóbal.Přejezd do Chiapasu, tajemné mayské město v džungli - Palenque: chrámy Nápisů, Jaguára, Slunce aj., Agua Azul - nádherné kaskády v džungli. San Cristóbal.

16.-17.den: San Cristóbal - Mitla.Přírodní divy kaňon Sumidero s až 1200 m vysokými útesy a Hierve el Agua: koupání v minerálce pod zkamenělými vodopády. Mitla: zapotécké paláce s mozaikami, mixtécká keramika, kraj nejlepšího mexického mezcalu.

18.-20.den: Mitla - Oaxaca - Puerto Ángel.Oaxaca - město s nejpohodovější atmosférou v Mexiku.. El Tule: nejmohutnější strom světa - cypřiš s obvodem kmene 58 m. Monte Albán - metropole říše Zapotéků. Přejezd na pobřeží Tichého oceánu, koupání v letovisku Puerto Ángel.

21.den: Acapulco.Nejvyhlášenější letovisko Pacifiku - Acapulco: skoky z útesu La Quebrada, koupání, nákupy, odpočinek…

22.-23.den: Taxco – Mexico City.Horské „stříbrné“ Taxco: impozantní katedrála, krámky se stříbrem a zlatem, malovaná keramika, pestré trhy. Přes Kordillery zpět do mexické metropole. Odlet do Prahy.

24.den: Přílet do Prahy/Vídně

Mapa zájezdu