Seznam zájezdů

Východ USA - Z New Yorku, přes Niagara Falls, Washington D.C. do Miami, č. 140719, poznávací zájezd 2014


Místo: Severní Amerika, USA
Termín: 19.07.2014 - 04.08.2014 (17 dní)
Cena: 62 600,- Kč
hotely, lodge, apartmány mikrobus letecky poznání 
Délka tras: letadlem 12 000 km, minivanem 4000 km
Počasí: proměnlivé, 20 - 30°C
Nástupní místo: Praha
Cena zahrnuje: letecká doprava Praha do cílové destinace a zpět ( v turistické třídě, včetně letištních poplatků), 14x ubytování ve 2-3* hotelech a motelech, 1x ubytování se snídaní v Lisabonu, 11x snídani (mimo New York City), dopravu klimatizovaným minibusem, program dle itineráře, služby průvodce, komplexní pojištění vč. pojištění storna, zákonné pojištění CK proti úpadku, ESTA (vízum do USA), plavba na lodi kolem Manhattanu, plavba na lodi pod Niagarské vodopády, návštěva vyhlídky Rockeffelerova centra na Manhattanu, vstup do kosmického střediska Cape Canaveral, vstup do parku Sea World v Orlandu, celodenní výlet na ostrov Key West, vstup do NP Everglades, průvodce
Cena nezahrnuje: vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, např. let helikoptérou nad Manhattanem a sochou Svobody, stravu, kromě 11x snídaní
Itinerář zájezdu

1.-2.den: New York City

Odlet z Prahy do New Yorku. Po přistání v USA transfer do hotelu. Po ubytování orientační meeting s průvodcem.

3.-4-den: Manhattan

New York City. Co o tomto jednoznačně největším americkém velkoměstě říct a nenudit? Velká většina lidí asi ví, že se mu přezdivá Big Apple (tedy "Veliké Jablko"), ale málokdo dokáže říct proč? Stejně tak většina lidí tuší, že New York je i není Amerika, že je to takový svět sám pro sebe. Tak tedy pouze heslovitě: Počet obyvatel je asi 17 mil. v celé aglomeraci, 9 mil. pak ve vlastním New Yorku (ten tvoří čtvrť Manhattan, Bronx, Queens, Brooklyn a Richmond).

Založen byl holandskými kolonisty v r. 1626 jako New Amsterdam, roku 1644 odbyt a přejmenován Britty na New York.

Centrem města "dolní konec" Manhattanu (odtud výraz "downtown"). Na Manhattanu je jednoduchá orientace v uliční síti: severojižní ulice se nazývají "Avenue" a je jich celkem jedenáct. Dvanáctou , která ostatní částečně protíná je pověstná Broadway. Kratší, západovýchodní ulice se jmenují "Street" a jejich 220. Mezi Manhattanem a čtvrtěmi Queens a Brooklyn protéká East River, mezi Manhattanem a New Jersey potom řeka Hudson.

Věcí, které v New Yorku stojí za vidějí je celá řada. Pokusíme se stihnout navštívit alespoň ty největší "taháky": Statue of Liberty (Sochu svobody), Battery Park, Wall Street se světoznámou burzou "New York Stock Exchamge", radnici City Hall, newyorský "Václavák" Times Square, divadelní Broadway s proslulou metropolitní operou, dlouhou dobu nejvyšší americký i světový mrakodrap Empire State Building, halu Madison Square Garden, Central Parki s přilehlými muzei Metropolitan Museum of Art a Guggenheim Museum (moderní umění), největší římskokatolickou katedrálu v zemi vystavěnou především pro irskou komunitu St. Patrick´s Cathedral a snad i newyorský Chinatown.

Dvoudenní prohlídka Manhattanu s průvodcem zahrnuje největší atrakce velkoměsta, jejíž součástí je i plavba kolem Manhattanu lodí po řekách Hudson a East River (v ceně). Možnost letu helikoptérou nad Manhattanem a sochou Svobody (fakultativně). Pěší vycházka po 5. Avenue a společná návštěva vyhlídky ze střechy mrakodrapu Rockefellerova Centra (vstup v ceně).

5.den: Niagara Falls

Přejezd do Niagara Falls. Po ubytování společná návštěva slavných vodopádů, včetně plavby na lodi pod vodopády (v ceně).

6.den: Niagara Falls

Dopoledne indiv. volno k samostatným vycházkám v okolí majestátních vodopádů, odpoledne prohlídka vodopádů z kanadské strany.

7. den: Washington DC

Časně odjezd do Washingtonu D.C..Večer ubytování.

8.den: Washington DC

Prohlídka hlavního města U.S.A. zahrnující největší pamětihodnosti a atrakce města. BUdete mít dostatek volného času k návštěvě muzejí a galerií a k vycházkám po slavném "Mallu"
.

9.den: Savannah

Přejezd do Savannah. Odpoledne po příjezdu ubytování a návštěva centra města a nábřeží se stylovými hospůdkami a bary...

10.den Kennedy Space Center

Odjezd do Titusville. Návštěva kosmického střediska na Cape Canaveral. Projížďka busem po kosmodromu, prohlédnete si odpalovací rampy, řídící středisko, uvidíte jedinečné představení v kině IMAX (vstup v ceně).

11.den: Merrit Island, Orlando

Dopoledne návštěva přírodní rezervace na Merrit Island . domova aligátorů a mnoha druhů zvěře a ptáků a relaxace na pláži Playalinda Beach. Přejezd do Orlanda, centra zábavy pro všechny generace, a také vyhlášené mekky shoppingu. Návštěva některého ze zdejších nákupních center a možnost nákupu značkového zboží za výborné ceny, večer prohlídka International Drive.

12. den: Orlando, Sea World

Dnes se vypravíme do zábavního parku Sea World, jedné z největších atrakcí Orlanda (vstup v ceně). Seznámíme se zde s životem mořských živočichů, ptáků a savců, shlédneme několik show cvičených delfínů, lachtanů a kosatek...

13. den: Gulf of Mexico

Přejezd k  Mexickému zálivu. Plážové destinace Madeira a Treasure Island a St. Pete Beach s možností koupání v moři. Pokračování přes Bradenton a Sarasotu do oblasti Everglades, pozorování aligátorů a vodních ptáků ve volné přírodě Big Cypress National Preserve.

14. den: Miami Beach

Celodenní výlet na ostrov Key West - nejjižnější bod kontinentálních U.S.A. v Karibském moři, koupání.

15.den: Key West

Miami Beach...volný den k relaxaci na pláži nebo u bazénu...

16.den: Miami, odlet domů

Do odjezdu na letiště indiv. volno, transfer na letiště a odlet do Prahy

17. den

Přílet do Prahy.

Mapa zájezdu