Seznam zájezdů

Aljaška, Kanada - cestou zlatokopů

...více fotek

Místo: Severní Amerika, ..Kanada, USA
Termín: 31.05.2010 - 28.06.2010 (29 dní)
Cena: 71 900,-
kempy a tábořiště ve vlastních stanech mikrobus letecky turistika 

Po stopách zlatokopů z doby Zlaté horečky 1898. Pěšky přes Chilkootský průsmyk či historickou železnicí k Bennetově jezeru. Dawson City (rýžování zlata), k nejvyšší hoře Severní Ameriky, národní parky Aljašky a Kanady (Denali, Wrangell, Kluane, Jasper, Banff), slavná Alaska Highway, ledovce, jezera, termální prameny, divoká zvěř, indiánské totemy..., olympijská velkoměsta Calgary a Vancouver.

Délka tras: letadlem 19 000 km, minivanem 10 700 km, volitelné pěší výlety 4x10 km, 1x60 km (třídenní)
Počasí: vzduch 12-25 °C, proměnlivé
Nástupní místo: Praha, Vídeň
Cena zahrnuje: letecká doprava, doprava po trase (minivan), ubytování kempy a tábořiště ve vlastních stanech, vstupy do národních parků Jasper a Banff, průvodce, pojištění, informační materiály a DPH. Vyžadujeme zdravotní připojištění (není v ceně).
Itinerář zájezdu

1.den: Praha - Vancouver.

Odlet do západní Kanady.

2.-3.den: British Columbia, Vancouver.

Kosmopolitní Vancouver, dle mnohých nejkrásnější město Severní Ameriky. Prohlídka města: Stanley Park, Canada Place připomínající Operu v Sydney, Muzeum antropologie... Možnost výjezdu lanovkou na dech beroucí vyhlídku z Tetřeví hory.

4.-5.den: Dawson Creek, Watson Lake.

Jezera, vodopády. Nultá míle Alaska Highway - slavné silnice postavené za 2. světové války. Koupání v termálních pramenech. "Les cedulí". Brána Yukonu - Watson Lake na 60. rovnoběžce.

6.-10.den: Chilkootský průsmyk.

Třídenní přechod průsmyku na hranicích Aljašky a Kanady (60 km). Překonání jednoho z nejobtížnějších míst při cestě dobrodruhů za zlatem na Klondike nebo výlety v okolí Skagway a historickou železnicí přes White Pass.

11.-14.den: Kluane N.P., North Pole, Fairbanks, Denali N.P.

Kolem pobřežního pásu hor s nejvyšší horou Kanady - Mt.Logan (5950 m). Zastávka "na Severním Pólu", kde žije Santa Claus. Fairbanks: zlatokopecké město se skanzenem z dob zlaté horečky, transaljašský ropovod. Celodenní projížďka divokou přírodou národního parku Denali (medvědi, karibu, vlci, lišky) s nejvyšší horou USA i celé Severní Ameriky - Mt. McKinley (6194 m).

15.-17.den: Anchorage, Seward, Whittier.

Prohlídka Anchorage - největšího města Aljašky. Přejezd na poloostrov Kenai, pěší výlet na ledovec Exit N.P. Fakultativně pozorování velryb, ledovců a fjordů z výletní lodi v Prince William Sound.

18.-19.den: Wrangell N.P., Dawson City.

Kolem mohutného, ledovci pokrytého pohoří sopečného původu, dosahujícího nadmořské výšky až 5000 m. Po silnici Top of the World Highway, trajektem přes Yukon river do Dawson City - srdce Yukonu z dob Zlaté horečky, ležícího na soutoku řek Yukon a Klondike. Rýžování zlata na Bonanza Creek, obří rypadla - dredge, srub Jacka Londona.

20.-21.den: Tombstone Mountains, Whitehorse.

Vycházka v divočině pohoří Tombstone Mountains. Whitehorse: dnešní hlavní město Yukonu. Koupání v termálních bazénech Takhini Hot Springs, návštěva přehradní hráze s kanálem pro tah lososů.

22.-24.den: Hyder, New Hazelton, Prince George.

Medvědi na silnici č. 37, ledovce, indiánské totemy, potoky, kterými táhnou lososi. Přívětivou scenérií Britské Columbie do středu Britské Kolumbie. Po Cariboo Highway podél řeky Fraser na jihozápad.

25.-26.den: Banff N.P., Jasper N.P.

Nádhernou krajinou pod nejvyšší horu kanadských Rockies - Mt. Robson (3954 m). Sobi, jeleni, horské kozy... Historické město Banff, Lake Louise - jedno z nejznámějších lyžařských středisek Kanady. Pěšky nebo terénním autobusem po slavném ledovci Athabasca.

27.-29.den: Calgary - Praha.

Odlet z kanadské Alberty. Druhé největší město provincie - Calgary: prohlídka města a olympijského areálu (z r. 1988). Panorama Skalistých hor.

Mapa zájezdu