Seznam zájezdů

Mexiko

...více fotek
...videa

Místo: Severní Amerika, ..Mexiko
Termín: 30.01.2010 - 14.02.2010 (16 dní)
Cena: 85 900,-
hotely, lodge, apartmány mikrobus letecky 

Na naší cestě uvidíme poloostrov Yucatan s jedinečnými mayskými chrámy a tropickým pobřežím Karibiku s nádhernými bělostnými plážemi. Chiapas, nejizolovanější a nejsvébytnější ze všech mexických států, s tajuplným mayským komplexem Palenque v džungli a indiánskými vesničkami obývanými původními indiány s tradiční kulturou. Kromě samotné krajiny a historických památek jsou i další důvody proč se vydat právě do Mexika. Tato země je fenoménem nejen třeba kulinářským či hudebním, ale jednoduše i díky svým obyvatelům a jejich běžnému životu. Pobývat v tak nesmírně zajímavé, barevné a optimistické společnosti, jakou je ta mexická, je nemenším zážitkem než obdivovat pyramidy.

 

Délka tras: letadlem 25 000 km, autem 2 300 km

Počasí: vzduch 25 - 33°C, voda 25 - 28°C

Nástupní místo: Praha

Termín: 30.1.2010 - 14.2.2010
Cena: 85 900,-
Cena zahrnuje: letecká doprava, doprava minivany, ubytování v hotelech, průvodce, informační materiály a DPH. Vyžadujeme zdravotní připojištění (není v ceně). Rádi Vám kvalitní cestovní pojištění zajistíme.
Itinerář zájezdu


1. - 2. den: Praha – Mexico City.

Odlet z Evropy do hlavního města Mexika. Náměstí Zócalo s katedrálou a indiánskou kulturou, ruiny aztécké metropole Tenochtitlánu, Torre Latinoamericana: vyhlídka ze 44. patra, prezidentský palác, Zahrady, květiny, mariachi...


3. - 4. den: Puebla - Veracruz.

Výjezd do Cortésova průsmyku (3 650 m) výhledy na sopky Popocatépetl (5 452 m) a Iztaccíhuatl (5 286 m). Španělská koloniální Puebla se 70 kostely a kláštery, talaverská keramika, Cholula: největší pyramida světa. Okolo nejvyšší hory Mexika - Citlatépetl (5 700 m) k Mexickému zálivu. Město písně "La Bamba" - Veracruz, pyšnící se po Riu nejbouřlivějším karnevalem Ameriky.


5. - 7. den: Villahermosa - Palenque.

La Venta - muzeum Olmeků v ZOO. Přejezd do Chiapasu, tajemné mayské město v džungli - Palenque: chrámy Nápisů, Jaguára, Slunce aj. Agua Azul - nádherné kaskády v džungli.


8. - 9. den: Campeche - Mérida.

Nádherné město Campeche. Putování po ruinách mayských měst - Uxmal: Kouzelníkova a Velká pyramida. Tradiční metropole Mayů: "Bílé město" Mérida.


10. - 12. den: Valladolid - Tulum.

Nejslavnější Chichén Itzá: kalendářová pyramida El Castillo, Hlavní míčový dvůr, Chrám lebek, Posvátná skalní studna - děsivé obětiště Mayů. Koupání v cenote (krápníkové jeskyni). Turistův sen - Tulum: město Mayů přímo na pobřeží, koupání a šnorchlování na bělostných plážích Karibiku, kokosové palmy, korálové útesy, hamaky.


13.-14.den: Tulum - Cancún.

Koupání v nádherném moři, odpočinek na bělostných plážích Karibiku.


15. - 16. den: Návrat do Prahy.