Seznam zájezdů

Indonésie - džunglí a po ostrovech Sumatry, č. 150906, poznávací zájezd 2015


Místo: Asie, Indonésie
Termín: 09.06.2015 - 23.06.2015 (15 dní)
Cena: 56 900,- Kč
hostely, levnější ubytování vybavené kempy v místních stanech autobusy, vlaky, místní doprava mikrobus letecky trajekt, loď poznání 

Sumatra jako ostrov Indonésie tak trochu běžným českým turistům uniká pozornosti. Jeto však škoda, protože má toho mnohoco nabídnout. Na rozdíl od ostatníchčástí jihovýchodní Asie, na Sumatře lze spatřit nádherná, scénická zákoutí, na nichžse ještě nepodepsala ruka civilizace, natož masivní turistický rozvoj. Z tohoto pohledu absence turistického rozvoje není na škodu, když se uvědomíte, že si tyto místa zachovávají svou autentickou atmosféru nezkaženou hordami turistů. Nejzajímavější místa ostrova se Vám pokusíme přiblížit v našem zájezdu.  Pár dní se zdržíme v hlavním městě, kde zavítáme donejvětší mešity jihovýchodní Asie – Istiqlal Mosque, národního památníku a jeho parku a také staré holandské koloniální čtvrti. Přeletíme na zmíněný ostrov Sumatra a vychutnáme si pulzující atmosféru jeho největšího města Medanu.  Další dny se vydáme do přírody a to konkrétně do národního parku Gunung Leuser - džunglí a pralesem za horkými prameny, vodopády a zejména za divokou faunou a florou, mezi nimiž dominují orangutani a opice.  Na závěr se vydáme do civilizací nedotčeného souostroví Pulau Banyak, kde si mimo jiné na pár dní vyzkoušíme, jaké je to žít jak Robinson Crusoe na opuštěném tropickém ostrově.

 

Délka tras: letecky 26000 km, místní doprava 1000 km
Počasí: slunečno s možností krátkých přeháněk, teplota 28° - 29°C
Nástupní místo: Praha (Vídeň)

Cena zahrnuje:

 

 

 

 

 

 

Cena nezahrnuje:

Zpáteční letenku Praha (Vídeň) - Jakarta a zpáteční letenku Jakarta – Medan (včetně letištních poplatků), pojištění proti úpadku cestovní kanceláře. Cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu. Doprava dodávkami či minibusy, trajektem a loděmi dle itineráře.Transfery z letiště (taxi a veřejná doprava). Exkurze místní dopravou k Istiqlal Mosque, národního památníku Indonésie a holandské koloniální čtvrtě dle itineráře.  Exkurze města Medan. 12x ubytování ve dvou-lůžkových pokojích v hotelích, v chatkách či bungalovech (včetně tří nocí kempování pod stany) dle itineráře. Třídenní pěší expedice džunglí za orangutany spojené s kempováním (včetně stravy, kempingového vybavení, průvodce a nosičů). Dvoudenní expedice na lodi kolem ostrovů Pulau Banyak dle itineráře (včetně stravy, kempingového vybavení a průvodce). Služby českého průvodce.

Vízum, které se uděluje po příletu na letišti v Jakartě (25 USD/osoba). Letištní poplatky (cca 200 Kč na osobu). Jídlo a pití (není-li uvedeno jinak). Fakultativní výlety a aktivity. Vstupné do památek či národních parků (není-li uvedeno jinak).

 

 

Itinerář zájezdu

1. a 2. den – letecky do Jakarty, exkurze hlavního města, Istiqlal Mosque - největší mešita v jihovýchodní Asii, národní památník Indonésie s rozsáhlým parkem, stará holandská koloniální čtvrť.

3. den – letecky na Sumatru, největší město Medan - vstřebání je atmosféry, mešita Grand Mosque (Mesjid Raya), místní trhy.

4. den – přesun automobilem 4x4 do vesnice Ketambe u národního parku Gunung Leuser v regionu Aceh, cesta kolemčinné sopky Gunung Sinabung, po příjezduprozkoumání okolí vesnice a blízké řeky Ketambe.

5. den - začátek třídenní pěší expedice indonéskou džunglí národního parku Gunung Leuser National Park za divokými orangutany a jinými primáty, ptáky a dalšími druhy místní fauny a flóry, putování hustou a bujnou vegetací deštného pralesa, spojené s pozorováním orangutanů, stejně tak jako dalších živočichů a navíc s možností se zhoupnout na velké liáně alá Tarzan, kempování – noc strávená pod stany v první základně u řeky.

6. den - pokračování v putování podél řeky, pozorování dalších živočichů, primátů, ptáků, hmyzu a rostlin, možná největší i samostatně rostoucí květinu na světě Rafflesia Arnoldii, odpočinek a zábava u horkých pramenů, volitelně nádherné vodopády uprostřed džungle, kempování – přenocování pod stanem v druhé základně u řeky.

7. den - cesta zpět do Ketambe s několika zastávkami během naší cesty, pozorování divoké zvěře

8.den – autem k přístavnímu městečku Singkil, které je bránou k souostroví zvané Pulau Banyak, zastávka u několika tradičních indonéských vesnic a jejich typické architektury Batak.

9.den - motorovou lodí k hlavnímu ostrovu Pulau Balai, prohlídka ostrovní vesničky, přesun lodí na korálový ostrov Pulau Sikandang (alternativně na podobném ostrově Pulau Tailana), prozkoumání ostrova a jeho džungle.   

10. den - začátek dvoudenní expedice na tradiční lodi kolem ostrovů a ostrůvků nádherného souostroví Pulau Banyak, Pulau Tuangku a jeho tradiční vesnice Haloban, šnorchlování mezi korálovými útesy v modrých lagunách, kempování na jednom z několika odlehlých, neobydlených ostrovů, rybaření a ochutnání našich čerstvých úlovků.

11. den - návrat zpět na ostrov Pulau Sikandang resp. Pulau Tailana, odpočinek, vodní sporty, fakultativní výlet na Pulau Bangkaru - ostrov pro záchranu volně žijících mořských želv (Kareta obrovská, Kareta pravá, Kožatka velká, aj.)

12. den - cesta zpět do Pulau Balai, poté zpět lodí do města Singkil a posléze do města Medan.

13. den  - odlet z města Medan zpět do hlavního města Jakarta, možnost návštěvy města, nakupování suvenýrů.

14. a 15.den - odlet z Jakarty zpět do Evropy.